Riik asub oma vara ise haldama

05. aprill 2001, 08:09

Rahandusministeerium loodab veel selle aasta sees asutada Riikliku Kinnisvara ASi (RKV), kelle omandusse läheks riigikogu, valitsuse, presidendi, ministeeriumide ja maavalitsuste valitsemise all olev kinnisvara, kirjutab Eesti Päevaleht.

Riikliku kinnisvarafirma loomise äriplaani koostamist juhtis Märt Vooglaid, kes just sel eesmärgil palgati märtsi keskel rahandusministri nõunikuks.

Vooglaid põhjendas uue firma loomise vajalikkust sellega, et praegu puudub ühtne ja riigikeskne planeerimine riigile mittevajalike pindade rentimisel ja müümisel.

Vooglaid meenutas hiljutist justiits- ja haridusministeeriumi vaidlust selle üle, kas haridusministeeriumi Tartusse kolimise tulemusena vabanev hoone tuleb maha müüa või anda hoopis riigiprokuratuuri käsutusse.

?Riik on ju üks ja ei saa olla vaidlust, kas hoone on ühe või teise ministeeriumi oma,? ütles Vooglaid ja pakkus välja, et RKV olemasolu korral poleks sellist vaidlustki tekkida saanud.

?Kõik remondi- ja ehituslepingud sõlmitakse ainult läbi avalike konkursside, mis peaks välistama igasuguse korruptsiooni? märkis Vooglaid.

Lepingud sõlmib konkursside tulemusel RKV, mitte konkreetne ministeerium või maavalitsus. Ministeerium ja maavalitsus tegelgu oma otsese ülesannetega. Ehitus- ja remondimured, kinnisvara hooldamise, rentimise, ostmise ja müügi võtab enda peale RKV,? ütles Vooglaid.

Vooglaiu arvates tekib RKV loomisega olukord, kus kinnisvara haldamisel hakatakse lähtuma riigi, mitte ühe või teise ministeeriumi seisukohast.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing