Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Riik üritab jälle müüa Tartu Lennujaama

05. aprill 2001, 08:26

Juba kolmandat korda üritab erastamisagentuur müüa riigile kuuluvat ASi Tartu Lennujaam. Pakkumist aktsiate ostuks on huvitatuil aega teha 17. maini, kirjutab Tartu Postimees.

Eesti Erastamisagentuuri müügiosakonna spetsialisti Endel Kaljusmaa sõnul on Ülenurmes asuva lennujaama järjekordse müügipakkumise põhjus selles, et AS Tartu Lennujaam on kantud erastatavate ettevõtete nimekirja.

Kaljusmaa nentis, et raske on ennustada, kas seekord saab lennujaam müüdud. «Tõenäosus on fifty-fifty. Kui erastamine luhtub, eks siis ole riik omanik edasi,» märkis ta.

ASi Tartu Lennujaam juhataja Rein Margi hinnangul seevastu on tõenäosus, et lennujaam saab seekord müüdud, vaid üks protsent.

?Kui varem pole ostjat olnud, kust ta siis nüüdki tuleb,? kahtles Mark. ?Erastamisagentuur küll lubas, et riputab müügikuulutuse ka internetti ja kuhu iganes.?

Küsimusele, kas ta oleks rahul, kui õnnestuks lennujaam maha müüa, vastas Mark: ?Kui tuleb hull, kes on nõus siia sisse panema raha, mida ta niipea tagasi ei saa, siis miks mitte.?

Margi arvates on peamine, et uuel omanikul poleks võimalik juhul, kui lennuvälja pidamisest midagi välja ei tule, seda paari kuu pärast kinni panna ja hakata lennuväljal hoopis puunööpe tegema.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing