Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Valdade liitmine toppas presidendivalimiste tõttu

Kristina Traks 06. aprill 2001, 00:00

?Ma tahan uskuda, et Reformierakonna vastuseisu haldusterritoriaalsele reformile ei põhjusta poliitika, kuid võib olla tõene versioon, et asjade selline käik on seotud lähenevate presidendivalimistega,? ütles Lääne-Viru maavanem Marko Pomerants. ?Tegemist on populaarsuse tagaajamisega.?

Ka Viljandi maavanem Helir-Valdor Seeder sõnas, et ilmselt on haldusterritoriaalse reformi peatamise taga üldpoliitilised põhjused, mis pole seotud haldusreformi endaga. ?Miks tekkisid ühel koalitsioonipartneril sellised küsimused alles nii hilja, kui suur töö on juba tehtud,? ütles Seeder.

?Omavalitsuste esindajad valivad tõepoolest presidendi,? ütles Isamaaliidu juhatuse liige Mart Nutt. ?Presidendivalimise kampaania võib olla põhjuseks, kuigi samas ei ole tunda, et reformikad praegu presidendikampaaniale suurt tähelepanu pööraksid.?

Reformierakonna juhatuse liige Meelis Atonen ütles, et haldusterritoriaalse reformi peatamine praegusel kujul pole kuidagi seotud presidendi valmistega. ?Presidenti ei vali ju tingimata vallavanemad, tihti on valijamehed hoopis vallavolikoguliikmed ehk inimesed, kes vallalt palka ei saa,? rääkis Atonen. ?Vastuseis meie poolt tuli just nüüd sellepärast, et just praegu on siseminister Tarmo Loodus oma tegevusega väga hoogu läinud.?

Atoneni sõnul polnud keegi Reformierakonna juhatusest haldusreformi peatamise vastu. ?Ei saa liita valdu sunniviisiliselt, neil peab olema majanduslik stiimul ise liituda,? ütles Atonen.

Siseministeeriumi kohaliku omavalitsuse ja regionaalarengu asekantsleri Deiw Rahumägi sõnul pole rahalised kulutused haldusreformi ettevalmistamisele olnud just suured, küll aga töömaht. ?Siseministeerium on kulutanud ehk miljoni viimase paari aastaga, lisaks raha, mis on kulunud maavalitsustes ja avaliku halduse büroo ülalpidamiseks,? rääkis Rahumägi. ?Ületunde oleme küll kõvasti seoses selle reformiga teinud ja kui nüüd töö seiskub, siis ilmselt tuleb otsast peale hakata.?

Eile olid siseministeeriumi inimesed eesotsas minister Tarmo Loodusega haldusterritoriaalset reformi tutvustamas Ida-Virumaal, täna tehakse tuur Lääne-Virumaal. ?Helistasin täna ministri abile, uurisin, kas nüüd tuleb mul inimesed laiali saata, aga öeldi, et minister on haldusreformi suhtes kaljukindlal seisukohal ning jätkab tööd,? rääkis Marko Pomerants.

?Nii kaua, kui valitsus pole andnud käsku haldusreform peatada, jätkame oma tööd,? ütles ka Deiw Rahumägi.

Siseministeeriumi kavandatud haldusterritoriaalne reform jätaks aasta 2002. sügiseks Eestisse 107 omavalitsust praeguse 247 asemel.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:21
Otsi:

Ava täpsem otsing