Telekom, investorite lemmik

Raivo Sormunen 09. aprill 2001, 00:00

Tallinna väärtpaberibörsil rühkisid enim kaubeldud aktsiad reedel mõõdukas tempos ülespoole, ajendatuna neljapäevasest vana ja uue majanduse aktsiate rallist teisel pool suurt lompi.

Enamik kohalikke väikeinvestoreid oli tähelepanu suunanud Tallinna börsi peamise uue majanduse ettevõtte aktsia Eesti Telekomi vastu, mis aktiivse kauplemise tulemusena kosus päevaga 1,2%, sulgudes 65,50 kroonil. Tehinguid tehti Eesti Telekomi aktsiaga 60 ehk enam kui pool kõikidest reedestest tehingutest.

Telekomi tõusuprotsent oli küll eelmise päeva USA turgude ralli taustal nõrk, kuid siiski veidi lohutav, arvestades, et närvilised välisturud tõmbasid reedel taas langusse.

Hansapanga maakler Lauri Lind ütles Äripäevale, et investorid said Telekomi aktsia ostmiseks julgust just USA aktsiaturu languse pidurdumisest. Võib arvata, et täna on juba teised meeleolud. See on aga inimlik, et ülikõikuvate turgude taustal muutub investorite meeleolu kiiresti ja see, mis alles oli hea, seda varsti enam ei ole.

Neljapäeval rahapesuskandaalis süüdistatud Leedu Hansabankas uudis ei murdnud Hansapanga investorite närve ka reedel. Panga aktsia kosus 2%, tõustes 134,50 kroonini.

Siiani on tundunud, et Leedu maksupolitsei süüdistus on tingitud Hansapanga erastamisprotsessist ja tehingu hinda püütakse lihtsalt kõrgeks ajada. Reedel Taupomasise poolt avaldatud hea 11,4 mln litine kvartalikasum on samuti selge märk Leedu poole kiirest tegutsemisest panga müüdavamaks muutmisel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing