Kohus tunnistas haigekassa raamatupidaja korruptandiks

09. aprill 2001, 08:37

Viljandi maakohus mõistis reedel korruptsioonis süüdi kohaliku haigekassa endise raamatupidaja, kes teenis ebaseaduslike tehingutega 163 000 krooni, kirjutab Sakala.

Kohtuotsuse kohaselt tegi Viljandimaa haigekassa endine raamatupidaja Kadri Baranova Suure-Jaani haiglale kaks ebaseaduslikku rahaülekannet ja sai neilt korruptiivset tulu.

Kohus mõistis endisele raamatupidajale kuue kuu pikkuse tingimisi vanglakaristuse üheaastase katseajaga.

1999. aasta jaanuaris kandis Baranova ettekrediteerimise korras haiglale üle 153 820 krooni ning kuu aega hiljem 123 520 krooni. Mõlemal korral maksis haigla Baranovale suure summa küttepuude ostu-müügilepingu alusel tagasi. Kohtualuse kaitsja Toomas Albi kinnitusel sai Suure-Jaani haigla lepingus ettenähtud küttepuud kätte.

Et selline ettekrediteerimine pole lubatud ning küttepuude ostu-müügileping haigekassa raamatupidaja ja haigla vahel oli ebaseaduslik, leidis kohus, et 163 000 krooni, mille Baranova sai põhjendamatult Suure-Jaani haiglale kantud 277 340 kroonilt, on korruptiivne tulu.

Süüdistaja sõnul kahjustas Baranova oma tegevusega Viljandimaa Haigekassa ja riiklikult tagatud ravikindlustussüsteemi mainet. Samuti tekitas raamatupidaja tegevus olulist kahju kogu riigile.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing