Ericsson rämpsvõlakirja staatusele lähedal

ÄP Online 11. aprill 2001, 00:00

?Ericsson jääb vaid sammuvõrra ettepoole niinimetatud rämpsvõlakirja staatusest, mis on tase, kus paljud investorid rahapaigutusest loobuvad,? ütles Aragon Fondkommissioni analüütik Håkan Persson.

?Kõige tõenäolisem on reitingu alandamine ühe pügala võrra,? ütles S&P telekommunikatsioonisektori analüütik Duncan Warwick-Champion. Ericssoni reiting praegu on A, mis võib seega alaneda A- peale. Sealt edasi tuleb BBB+. Rämpsvõlakirja reiting on madalam BBBst.

Paar nädalat tagasi teatas S&P, et Ericsson on võetud vaatluse alla reitingu võimalikuks alandamiseks. Põhjuseks kasumlikkuse langus ning liiga suures miinuses kassavood.

Reitingu alandamine halvendab Ericssoni väljavaateid uusi laene saada. Samas hindavad mitmed analüütikud, et Ericssonil on teisel poolaastal suur vajadus uute laenude järele ning halvimal juhul tuleb kaaluda uusemissiooni.

Aastavahetusel oli Ericssoni kassas ja lühiajalistes investeeringutes 36 miljardit Rootsi krooni. Kui sealt lahutada intressi kandvad võlad ja aktsionäride koosolekul kinnitatud dividendid, jääb järele netovõlg 20 miljardit Rootsi krooni.

Ericssoni jaoks ei ole see alarmeeriv, kuid kui siia juurde arvata väljavaated, et võrguseadmete tarnijatel tuleb 3G võrkude rajamisel operaatorfirmasid kaasfinantseerida, on olukord tõsisem, kirjutas Rootsi ajaleht.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing