Siseminister jätkab haldusreformi

Kristi Malmberg 12. aprill 2001, 00:00

Eilne koalitsiooni üldkogu ei kujundanud selget seisukohta haldusreformi saatuse osas ja kõik otsad jäid endiselt lahtiseks.

Tarmo Loodus kinnitas eile õhtul, et töö haldusreformi ettevalmistamiseks jätkub. ?Meie teeme ettevalmistused kindlasti lõpuni,? lubas Loodus. ?Mina arvan küll, et see reform saab tehtud veel enne järgmisi kohalikke valimisi.?

Siseministri sõnul on endiselt väga oluline kuupäev 8. mai, mil valitsusse peab jõudma haldusterritoriaalse reformi kava, mis jätab senise 247 omavalitsuse asemel Eestisse 107 omavalitsust. ?Ma ei kahtle, et see kava töösse võetakse ja ikka praeguse valitsuse poolt,? ütles Loodus.

Probleemid haldusreformiga tekkisid märtsi keskel, kui Reformierakond teatas, et ei toeta valdade sunniviisilist liitmist, mis tähendab haldusreformi praegusel kujul lõppemist.

Reformierakonna juhatuse liikme Jürgen Ligi sõnul ei muutunud pärast tänast kohtumist koalitsioonikaaslastega Reformierakonna seisukoht, et haldusreform ei tohi olla valdade sunniviisiline liitmine. Ligi lisas, et loomulikult on erakonnas esindatud ka seisukohad, et reform tuleb siiski läbi viia. ?Küsimus on selles, mis piirini vabatahtlikkus või sunniviisilisus läheb,? ütles ta.

Ligi sõnul on üks võimalik stsenaariumidest selline, et reform tehakse etapiti. ?See tähendab, et omavalitsuste liitumine on vabatahtlik mingi ajani,? lausus Ligi.

Maavanemad ei lase ennast Toompea tõmblustest häirida.

?Ega meie ei saa igasugustest poliitilistest tuultest lähtuda,? nentis Rapla maavanem Kalle Talvistu. ?Meile pole keegi korraldust andnud töö pooleli jätta.?

Talvistu sõnul on enamik vajalikest andmetest maavanemate poolt siseministeeriumile juba esitatud. ?Ootame nüüd valitsuse otsust, mis 8. mail peaks tulema,? lausus Talvistu. ?Minu jaoks pole küll midagi muutunud!?

Haldusreformi heaks on hulk ametnikke töötanud juba üle kahe aasta. Riigikantselei juurde moodustati spetsiaalselt haldusreformi ettevalmistamiseks avaliku halduse büroo, mille tööjõukuludeks on praeguseks läinud miljon krooni.

Siseministeeriumi asekantsler Deiw Rahumägi on öelnud, et ka neil on kulunud ettevalmistustöödeks vähemalt miljon krooni, millele lisandub hulgaliselt ületunde.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:22
Otsi:

Ava täpsem otsing