Uus seadus sätestab kaudse maksustamise

12. aprill 2001, 15:37

Uus maksukorralduse seadus sätestab ka täpsemalt nn kaudse maksustamise, millega saab maksusummat määrata ka maksumaksja tehtud kulutuste kaudu tulu kindlaks tehes.

'Maksusummat on võimalik määrata hindamise teel, sealhulgas on võimalik maksu määrata maksumaksja tehtud kulutuste kaudu tulu kindlaks tehes,' rääkis rahandusministeeriumi maksukorralduse talituse juhataja kt Kristi Lahesoo.

'Maksuamet on seni üksikutel kordadel kaudset maksustamist kasutanud, kuid kohtus seni kaotanud, kuid nüüd annab seadus selgelt õiguse kaudset maksustamist kasutada.'

Üks väheseid kaudset maksustamist puudutavaid kohtuasju, mis maksuamet kohtus võitis, oli kinnisvaraärimeeste Enno Tamme ja Kalle Tenno kaasus, mille tulemusena meestelt nõuti välja kokku ligi 10 miljonit krooni tulumaksu.

'Maksuamet on võitnud kohtus mitmeid 'kaudseid' asju, kuid see oli esimene pretsedent, kus Riigikohus väga selgelt väljendas seisukohta, et maksuvaidlusi tuleb hinnata nende tegeliku majandusliku sisu järgi,' rääkis Kivistik.

'Seni oli vaid see ainuke riigikohtu pretsedent, kuid on väga positiivne, et nüüd on seaduses täpselt sätestatud, kuidas ja millal saab kaudset maksustamist kasutada.'

Maksukorralduse seaduse eelnõu saab vaadata aadressilt www.fin.ee

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing