Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Cisco tekitas Nasdaqil ebakindlust

Peeter Koppel 18. aprill 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturgudel tundus eilse kauplemispäeva alguses olevat raske otsustada, mis suunas liikuma hakata. Kahe esimese kauplemistunni jooksul jõudis Nasdaq ära proovida nii 2protsendilise languse kui ka 1protsendilise tõusu ning üritada stabiliseeruda esmaspäevase sulgemistaseme lähedal.

Kauplemispäeva tooni andvaks uudiseks oli juba teist päeva järjest Cisco kasumihoiatus. Cisco Systems nimelt teatas esmaspäeval oma selle kvartali käibe vähenemisest 30 protsendi võrra. 6. veebruaril avaldatud teates oodati veel käibe püsimist eelmise kvartali tasemel või maksimaalselt 5protsendilist langust. Ühtlasi kannab Cisco kvartalis maha 2,5 miljardi dollari ulatuses laovarusid ning jätkab töötajate koondamist. Analüütikud olid Cisco kvartalikasumiks varem hinnanud 8 senti aktsia kohta, kuid kasumihoiatuses teatati, et kasum aktsia kohta tuleb ?madalamat sorti ühekohaline number.?

Cisco aktsia reageeris juba esmaspäeval 12protsendilise kukkumisega, millele lisandus eilse kauplemispäeva alguses 5protsendiline langus.

Kunagise tehnoloogiasektori ühe lipulaeva kasumihoiatuse taustal ei suutnud millegi positiivsega hiilata ka Skandinaavia turud. Närvilise kauplemise käigus kukkus nii põhjanaabrite uhkus Nokia (-4,4%) kui rootslaste telekommunikatsioonihiid Ericsson (-4,96%). Mõlemad ettevõtted avaldavad käesoleva nädala reedel oma esimese kvartali majandustulemused ning seniajani on mõlema ettevõtte aktsiad tõenäoliselt spekulantide emotsionaalse käitumise ohvrid.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing