Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ootused kukutasid Ericssoni aktsiat 8%

Kaja Koovit 18. aprill 2001, 00:00

?Prognoosid on endiselt ebarealistlikult kõrged ja tuleb veel kannatada,? ütles uudisteagentuurile Bloomberg Edinburgh Fund Managers Plc Euroopa fondide juht James Sandison, kes müüs hiljuti Ericssoni investeeringu. ?See võtab veel vähemalt pool aastat, enne kui kasumid hakkavad taas kasvama.?

Cisco Systemsi antud käibehoiatus näitab, et vastupidiselt oodatud kosumisele võtab tehnoloogiasektori taastumine veel kõvasti aega.

SME Direkti küsitletud 17 analüütikut ootavad Ericssoni reedel avaldatavaks selle aasta esimese kvartali kasuminumbriks 532 mln krooni, eelmise aasta 6 mld krooniga võrreldes. Kasumist teatab ettevõte ainult tänu aktsiate müügist saadud 5,5 mld SEKi (9,35 Eesti krooni) suurusele erakorralisele tulule. Kui seda mitte arvestada, lõpetaks Ericsson esimese kvartali enda poolt varem prognoositud 4?5 miljardi Rootsi kroonise kahjumiga.

Analüütikud Ericssonilt esimeses kvartalis käibe kasvu ei oota, kuigi ettevõte ise lootis müüki suurendada 15 protsenti. Selle aasta käibekasvuks ennustavad nad 5,6% ja kasumimarginaaliks ilma Juniperita 2,8%. Ettevõte ise ootab oma varem avaldatud prognoosis 15?20% käibe- ja 6?8% kasumikasvu.

Kui ettevõte ise loodab, et aasta teisel poolel hakkab mobiiltelefonide kasum kasvama, siis analüütikute hinnangul toodab mobiiltelefonide osa Ericssonile kahjumit veel ka järgmisel aastal.

Lisaks kimbutab Ericssoni oht, et 3G operaatorite krediteerimine sunnib reitinguagentuure ettevõtte krediidireitinguid alandama, halvendades sellega väljavaateid uute laenude saamiseks.

Briti ajaleht Financial Times kirjutas eile, et Ericsson teatab lähiajal veel vähemalt 6000 töötaja koondamisest. Töötajate arvu vähendamisest antakse teada tõenäoliselt reedel koos esimese kvartali majandustulemustega. Ericsson ise keeldus teate kommenteerimisest.

Arvestades juba varem teada antud koondamisi, langeb Ericssoni selle aasta keskmine töötajate arv 15 000 ehk 15 protsendi võrra 90 000 töötajani. Koondamised puudutavad tegevust nii Rootsis kui ka väljaspool. Peamisteks valdkondadeks, kus vähendatakse töötajate arvu, on turundus, administratsioon, uuringud ja arendustegevus ning infotehnoloogia.

Ericssoni Grupp on varem teatanud soovist vähendada kulusid 20 miljardi Rootsi krooni ehk 34 miljardi Eesti krooni võrra. Mõnede analüütikute arvates on eesmärgi täitmiseks vajalik koondada veel vähemalt 10 000 töötajat, kirjutab ajaleht.

Vaatamata üsna pikaajalistele probleemidele andis investeerimispank Goldman Sachs Ericssoni aktsiale väga nõrga ostusoovituse.

Goldman prognoosib Ericssoni käesoleva aasta kasumiks aktsia kohta 1,32 Eesti krooni ja 3,72 Eesti krooni 2002. aastal.

Eile õhtul kella 17.30ks oli Ericssoni aktsia veidi kosunud ning hinnalanguseks oli 4%.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing