Balti Laevaremonditehas peab läbirääkimisi Autoliviga

19. aprill 2001, 13:53

Balti Laevaremonditehase (BLRT) tütarfirma ELME EME peab läbirääkimisi koostöö alustamiseks maailma ühe juhtiva turvafirmade tootja ja Norma omaniku Autoliviga.

Autolivi omanikud on käinud tehases kohapeal tootmisega tutvumas ja juttu on olnud turvavööde metallist kinnitusklambite detailide tootmisest Eestis, kuid ühtegi kokkulepet pole veel sõlmitud, ütles BLRT pressiesindaja Urmas Tooming.

Seni on ELME EME saavutanud edu Saksa masinaehitusturul. Nimelt valmis siin Saksa masinaehitusfirma Expert tellimusel proovitööna 18 rõngast autode koosteliini ajamite tarvis. Suurim rõngastest oli 1,1 meetrise läbimõõduga.

Proovitöö maksumus oli 60 000 krooni, kuid järgmine tellimus tuleb juba kümme korda suurem, ulatudes üle 600 000 krooni.

ELME EME masinaehituskompleksi juhataja asetäitja, endine tehase Pioneer direktor, Valdimir Fri?man ütles, et proovitöö õnnestumine oli väga tähtis, kuna Expert plaanib edaspidi tuua osa oma tootmist kulude kokkuhoiu eesmägil Ida-Euroopasse. 'Oleksime väga huvitatud, et Expert tooks osa tootmisest ka Eestisse, firma esindajatega on sellest juba juttu olnud,' lausus ta.

Fri?mani sõnul on Balti Laevaremonditehas valmis edaspidi tegema autotööstuse koosteliinide ajameid läbimõõduga kuni kolm meetrit, aga ka muud vajalikku.

Eelmise aasta sügisest valmistab ELME EME masinaehituskompleks ajamite alumiiniumist kinnitusdetaile tuntud õmblusmasinatootjale Pfaff. Mais algavad läbirääkimised käsipuurpinkide eksportimiseks USAsse ja Kanadasse. Praegu teeb tehas nende pinkide detaile Saksa turu jaoks.

ELME EME eelmise aasta käive oli 382 miljonit krooni, mis moodustab kogu Balti Laevaremonditehase käibest umbes kolmandiku. Suurema osa käibest ehk 300 miljonit krooni andis metallide müük, 44 miljonit krooni tuli masinaehitusest. Eelmise aasta kasum oli ettevõttel 22 miljonit krooni.

Expert toodab Fordi, Audi ja Volkswageni autotööstusele koosteliine oma mitmel pool maailmas asuvates tehastes.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing