Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kolme arvutiga firmad itimeest ei palka

24. aprill 2001, 09:56

Kui firma arvutipark on väike, kuni 3 arvutit, siis ettevõtetes reeglina oma IT spetsialisti või meeskonda ei ole, näitas EMORi uuring.

4 ? 10 arvuti puhul ei peeta veel mõttekaks täiskohaga inimese palkamist ja kasutatakse teenuse sisseostmist. Rohkem kui 10 arvutiga firmades võetakse tööle IT spetsialist või meeskond.

Kahel kolmandikul juhtudest koosneb see meeskond ühest inimesest. Seega ei ole valdavas osas ettevõtetest IT-le spetsialiseerunud inimest ning selle valdkonnaga seotud otsuseid teevad reeglina tippjuhid või ka mõne teise valdkonna eest vastutavad juhtkonna liikmed.

Põhiosa IT inimeste ajast kulub süsteemide ülalpidamisele ja hooldusele, sh kõikvõimalikule 'kiirabile'. Arendustegevusele panustatakse Eesti firmades keskmiselt veerand IT inimeste ajast.

Käesoleval aastal kavatseb kindlasti IT valdkonda investeerida 50% küsitletud ettevõtetest, enamiku puhul jääb kavandatav investeering 50 000 kr piiresse. Traditsiooniliselt on planeeritavates investeeringutes esikohal tarkvara ja riistvara. Kuid järk-järgult hakkab rõhuasetus IT infrastuktuuri ülesehitamiselt sisulise arenduse suunas liikuma. Võrreldes möödunud aastaga on märgatavalt suuremal hulgal ettevõtetel plaanis panustada süsteemide arendamisesse ja koolitusse. Need investeeringud toetavad arvutikasutuse kvalitatiivset arengut.

Andmed põhinevad AS Emori märtsikuisel uuringul, mille eesmärgiks oli kaardistada üldine olukord Eesti ettevõtetele suunatud infotehnoloogia- ja internetiteenuste turul ning saada ülevaade valitsevast konkurentsisituatsioonist. Uuringu käigus küsitleti märtsikuus 507 vähemalt ühte arvutit omava ettevõtte IT valdkonna eest vastutavat isikut.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing