Raudtee erastamise leping tuleb lähipäevil

24. aprill 2001, 08:14

Erastamisagentuur ja Baltic Rail Service (BRS) loodavad sõlmida Eesti Raudtee enamusaktsiate ostu-müügilepingu nädala jooksul, hoolimata kohtu vastuseisust, kirjutab Postimees.

Mõlema poole esindajate sõnul võib erastamisleping suure tõenäosusega saada allkirjad järgmisel esmaspäeval, 30. aprillil.

?Tahtmine on suur ja ega me selleks takistusi näe,? ütles BRSi juhatuse liige Guido Sammelselg.

?See on meil selline moraalne tähtaeg, mille oleme välja öelnud ning millest püüame ka kinni pidada,? selgitas erastamisagentuuri Eesti Raudtee erastamise läbirääkimiste grupi juht Katrin Kivi. ?Teeme omalt poolt kõik, et leping selleks ajaks sünniks, aga kui 30. aprilliks ei jõua, pole ka midagi lahti.?

Ka erastamisagentuuri nõukogu esimees majandusminister Mihkel Pärnoja kinnitas Postimehele, et Eesti Raudtee erastamine lõpeb suure tõenäosusega erastamislepingu sõlmimisega lähiajal.

Kivi väitel ei vaja erastamisagentuuri peadirektor Jaak Liivik BRSiga erastamislepingu sõlmimiseks enam riigipoolseid kooskõlastusi, ka ei sega seda halduskohtu otsus.

?Kohus tühistas erastamisagentuuri nõukogu otsuse, mis puudutas Rail Estonia esimeseks nimetamist, kuid BRSi puudutavat otsust ei tühistatud ja seega ei näe me põhjust loobuda lepingu allkirjastamisest BRSiga,? lausus Kivi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing