Esmaspäev 23. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Vahur Kraft eitab süümepiinu

24. aprill 2001, 08:00

Eesti Panga president Vahur Kraft ja endine rahandusminister Mart Opmann eitavad oma osa Maapanga omakapitali suurendamises, kirjutab Eesti Päevaleht.

Maapanga eksjuht Malle Eenmaa väidab, et Maapanga omakapitali välisfondi rahade kandmise taga on Kraft, Opmann ja endine põllumajandusminister Ilmar Mändmets.

Eenmaa väitel oli kõige aluseks audiitori poolt esitatud materjal, milles sisaldus ettepanek kasutada omakapitali laiendamiseks Põllumajanduse Ameerika Välisabi Kasutamise Fondi raha. ?Saatsin Eesti Panka kirja, sealt tuli jaatav vastus. Viis aastat tagasi aprillis olime Eesti Panga presidendi kabinetis, kus viibisid ka Opmann ja pangainspektsiooni juht Pilvia Nirgi. Vastu võeti otsus, et fondi raha kaasamisega omakapitali tuleb edasi tegelda.?

?Vahur Kraft ei ole teinud selliseid otsuseid ega juhi kommertspanka,? rääkis Kraft eile. ?Olen kohtunud kõikide pankade juhtidega ja kõigiga on arutatud erinevaid võimalusi, ka Maapanga osas. See on normaalne, et arutatakse, kuidas kapitali suurendada.?

Krafti sõnul teeb instrumentide valiku konkreetse panga juhtkond ja see on nende valik ning risk. ?Eesti Pank ei saa kommertspanga eest teha otsuseid,? ütles Kraft.

Endine rahandusminister Mart Opmann lükkas samuti Eenmaa väite tagasi. ?Ma peaks küll eriline inimene olema, et paarkümmend minutit kestva nõupidamise käigus selline otsus vastu võtta. See on välistatud ning ma ei tunne süümepiinu,? märkis Opmann telefonitoru hargile asetades.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing