Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Turud edasise suuna otsinguil

Peeter Koppel 25. aprill 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturgudel oli eilse kauplemispäeva alguses pärast üleeilset langust raskusi konkreetse suuna leidmisega.

Uudiste poolelt domineeris negatiivne alatoon. Maailma suuruselt teine personaalarvutite tootja Compaq teatas ootustele alla jäänud esimese kvartali kasumist, andis teise kvartali suhtes kasumihoiatuse ning teatas töökohtade vähendamisest. Sarnaselt käitus ka fiiberoptikagigant JDS Uni-phase. Kolmandaks suureks kasumihoiatuse andjaks oli telekommunikatsioonigigant AT&T.

I-le pani aga punkti Conference Boardi tarbijausalduse indeks, mis langes aprillis oodatud 113 punkti asemel 109,2 punktile. Tarbijausalduse langemine võib aga lükata edasi maailma suurima majanduse olukorra paranemise, sest just tarbimine on kahe kolmandiku ulatuses sealse majanduskasvu mootoriks. Tarbijausalduse vähenemine on otseses seoses tööturu olukorra halvenemisega ning aktsiaturgude langusega.

Turud aga järjekordsetest negatiivsetest signaalidest ennast oluliselt häirida ei lasknud ning kauplemispäeva alguses liigutati raha ettevaatlikult kvaliteetaktsiatesse.

Stockholmi börsil paistis eile volatiilsusega silma üks sealsetest juhtaktsiatest Ericsson. Kauplemise alguses sööstis telekommunikatsioonihiiu aktsia Sonyga alustatud koostööuudise mõjul peaaegu 9 protsenti 60 Rootsi krooni tasemeni. Peagi langes aktsia aga 55 Rootsi kroonini ning stabiliseerus 56?56,50 Rootsi krooni vahemikus.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:24
Otsi:

Ava täpsem otsing