Kahes kolmandikus Eesti firmadest on arvutid

ÄP 26. aprill 2001, 00:00

Traditsiooniliselt on planeeritavates investeeringutes esikohal tarkvara ja riistvara. Kuid rõhuasetus hakkab IT infrastuktuuri ülesehitamiselt sisulise arenduse suunas liikuma. Võrreldes möödunud aastaga on märgatavalt suuremal hulgal ettevõtetel plaanis panustada süsteemide arendamisesse ja koolitusse.

Emori uuring ?Infotehnoloogia ja internet Eesti firmades? selgitas välja ka Eesti ettevõtete üsna hea varustatuse arvutite ja internetiühendusega.

Vähemalt üks arvuti on kahes kolmandikus Eesti ettevõtetest, samal ajal üle kümne arvutiga firmasid on vaid 6%. Arvutit pole väikefirmades.

Internetiühendus on aga peaaegu kõigil arvutit omavatel ettevõtetel. Kõikidest omab internetiühendust 61%, mis tähendab peaaegu kõiki arvutiomanikke. Neist vähestest, kelle arvutis seni internetiühendus puudub, on enamusel plaanis see aasta jooksul muretseda.

Kuni 3 arvutiga ettevõtete reeglina oma IT spetsialisti või meeskonda ei palka. 4?10 arvutiga ei võeta veel täiskohaga inimest, kuid kasutatakse teenuse sisseostmist. Rohkem kui 10 arvutiga firmades on tööl IT spetsialist või meeskond. Valdavas osas ettevõtetest teevad selle valdkonnaga seotud otsuseid reeglina tippjuhid.

Põhiosa IT inimeste ajast kulub süsteemide ülalpidamisele ja hooldusele, sealhulgas kõikvõimalikule ?kiirabile?. Arendustegevusele panustatakse Eesti firmades keskmiselt veerand IT inimeste ajast.

Andmed põhinevad AS Emori märtsikuisel uuringul, mille eesmärgiks oli kaardistada üldine olukord Eesti ettevõtetele suunatud infotehnoloogia- ja internetiteenuste turul ning saada ülevaade valitsevast konkurentsist.

  • kuni 3 arvutit ? IT spetsialist puudub, vastutab tippjuht või juhatuse liige
  • 4-10 arvutit ?täiskohaga inimene puudub, kasutatakse teenuse sisseostmist
  • üle 10 arvuti ? tööl on IT spetsialist või meeskond, mis koosneb 2/3 juhtudest ühest inimesest
    Allikas: Emor

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing