Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

USA majanduskasv rõõmustas aktsiaturge

30. aprill 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturud said reedel tõuke ülespoole liikumiseks avaldatud esimese kvartali majanduskasvu numbrist.

Maailma suurim majandus kasvas esialgsetel andmetel esimeses kvartalis 2% aasta baasil. Tegemist on esialgse hinnanguga, mis võib hiljem muutuda. Analüütikud ennustasid esimese kvartali majanduskasvuks 0,9?1,1 protsenti ning mõningad pessimistid julgesid rääkida isegi kergelt negatiivse majanduskasvu võimalusest. USA aktsiaturgudel võitsid majanduskavu numbrist eelkõige kvaliteetaktsiad ning maailma üks enam jälgitud aktsiaindeks Dow Jonesi tööstuslik keskmine suutis seetõttu käesoleva aasta lõikes miinusest välja rabeleda. Ka Nasdaqi meeleolu oli positiivne, vaatamata sellele, et järjekordne portsjon ettevõtteid nagu Cornig, Amgen ja Starbucks andsid järgnevate aruandeperioodide kohta kasumihoiatuse.

New Yorgi börsil köitis turuosaliste tähelepanu lisaks majanduskasvule ka IBM, kelle teadlased tegid läbimurde transistortehnoloogia vallas, mis võib viia uute ja kiiremate protsessorite loomiseni.

Helsingi börsil varjutasid Sonera ümber keerelnud kuulujutud kõik muud sündmused. Ettevõtte aktsia enam kui 12protsendilise tõusu kutsusid esile spekulatsioonid, nagu oleks Sonera müümas oma osalust kahjumit tootvas Türgi mobiilsideoperaatoris Turkcell Kreeka Cosmotele. Samas on see kuulujutt suhteliselt hapral pinnal, kuna seoses esimese kvartali majandustulemuste avaldamisega teatas Sonera, et ei planeeri Turkcelli müüki lähiajal.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing