Alkoholivaba volber kärbib müüjate kasumit

30. aprill 2001, 08:02

Tallinna linnavalitsuse plaan keelata volbriööl pealinnas alkohoolsete jookide müük vähendab kaupluste läbimüüki kümnete tuhandete kroonide võrra, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ararati alkoholikauplusi haldava Paani Kaubanduse OÜ tegevjuht Ülle Kasela ütles, et linnavalitsuse otsus keelata volbriööl Tallinnas alkoholimüük annab valusa löögi ettevõtte tasku pihta.

Kokku on Paani Kaubandusel Tallinnas neli alkoholikauplust, mis on avatud kella kümneni õhtul, alkoholi müügi keeld rakendub kell seitse.

?Hinnanguliselt võib öelda, et meil jääb saamata 60 000-70 000 krooni,? sõnas Kasela. Tema sõnul tuginevad nimetatud summad mõne aasta tagustele volbriöö läbimüüginumbritele.

Kristiine kaubanduskeskuses asuva hüpermarketi Primo alkoholiosakonna juhataja Anita Neudorf ütles, et seoses alkoholi müügikeeluga kaotab alkoholiosakond oma tavapärasest, umbes 100 000 krooni suurusest päevakäibest 30 000-40 000 krooni. ?Käibe languse üle me ei nurise, sest me ei soovi, et napsitanud inimesed käiksid volbriööl meilt alkoholi juurde ostmas,? sõnas ta.

Mitmest Tallinna kesklinnas asuvast pubist ja baarist kinnitati Eesti Päevalehele, et volbriööl on ettevõtete käive tavapärasest tunduvalt suurem.

?Linnavalitsus võiks taolisi alkoholimüügi keeldusid rakendada poodide suhtes sagedamini, sest meile on see ainult kasulik nähtus,? märkis tundmatuks jääda sooviv pubitöötaja.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing