Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Buffett tahaks investeerida USA elektritööstusesse

30. aprill 2001, 10:53

Maailma rikkaim investor Warren Buffett teatas huvist investeerida USA elektritööstusesse, juhul kui seadusandlikud piirangud kaotatakse.

Warren Buffetti juhitavale firmale Berkshire?ile kuulub 75% osalus elektritootjalt Mid-American Energy, mis takistab tal investeerimast täiendavalt teistesse kommunaalmajandusettevõtetesse.

Elektrikriis Kalifornias tekitas poliitilise surve kaotamaks 1935. aastast pärinevat seadusandliku piirangut, mis takistab firmadel omandada osalust kommunaalmajandusfirmades.

'Me oleksime ostnud kõik elektrifirma aktsiad viimasel paaril aastal, kui see seadus poleks olnud jõus,'ütles Buffett nädalavahetusel aktsionäride koosolekul.

Buffett ütles, et ta vaatab ka ostuvõimalusi börsil mitteolevate firmade näol Euroopas.

'Meil pole olnud rahvusvahelisel tasandil õnne ja me loodame seda muuta,' ütles Buffett.

Buffett selgitas oma ülevõtmistehingute tehnikat, mis olevat lihtne nagu telefonile vastamine. Talle meeldivad suuremad tehingud 5 ? 20 mld dollari vahemikus, mis võivad anda märkimisväärse panuse Berkshire tulususele. 'Suurus on meie kõige kehvem eelis. Raskem on kahekordistada 100 miljardi dollarilise äri väärtust kui 1 mld dollarilist ettevõtet.'

7-tunnise aktsionäride koosoleku jooksul õnnitlesid mitmed aktsionärid Buffettit ja tema pikaajalist äripartnerit Charlie Mungerit tehnoloogiasektori ja internetiaktsiate mulli vältimise eest.

Financial Timesi internetiväljaande alusel

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing