Sotsioloogid sunnivad valitsust pöörama rohkem tähelepanu sotsiaalprobleemidele

30. aprill 2001, 13:22

Töötud võivad juba järgmisel aastal loota oma olukorra paranemisele, kuna sotsiaalteadlaste avaldus sunnib kolmikliitu eraldama järgmisel aastal tööhõivele tunduvalt suuremat summat kui tänavune 208 miljonit krooni.

Sotsiaalteadlased juhivad oma kahe nädala taguses avalduses tähelepanu riigivõimu kaugenemisele rahvast ning sügavatele eetilistele, poliitilistele ja sotsiaalsetele probleemidele. Täna kell 17 toimub riigikogu juhatuse kutsel ka selleteemaline kohtumine poliitikute ja sotsioloogide vahel.

Sotsiaalminister Eiki Nestori sõnul annab sotsiaalteadlaste avaldus toetust mitmetele Mõõdukate soovidele. ?Järgmisel aastal on plaanis rohkem tegeleda tööhõivepoliitikaga ja selleks kuluvad summad peaksid kindlasti olema suuremad tänavustest,? lausus Nestor, soovides järgmise aasta summa suuruse esialgu saladuseks jätta.

Tööhõive- ja tööpuudusprobleemidele on tänavusest riigieelarvest ette nähtud 208 miljonit krooni, sellest 120 miljonit läheb passiivsetele meetmetele ehk abirahaks ja 108 miljonit aktiivseteks meetmeteks ehk koolituseks ja abiprogrammideks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing