Vedurimehed nõuavad Edelaraudteele uut juhtkonda

Sirje Niitra 03. mai 2001, 00:00

Vedurimehed süüdistavad juhtkonna liikmeid saamatuses ja ebaprofessionaalsuses.

Vedurimeeste ametiühinguliidri Tõnu Väädi sõnul põhineb vedurimeeste mure kartusel, et kui valitsus otsustab reisirongiliikluse juunis osaliselt taastada, pole selleks ajaks enam tehniliselt korras ronge ja ka muu vara on depoodest laiali tassitud.

Jaanuarikuust lõpetas Edelaraudtee juhtkond lepingud veeremit remontivate ettevõtetega, andmata endale aru, et Edelaraudteel endal puudub rongide remondiks vajalik tehniline baas ja pole ka oskustöölisi, selgitas Väät.

Selle tulemusena ei ole tänavu remonti antud ühtegi diiselrongi ega vedurit, ehkki varasemate plaanide kohaselt oleks pidanud remondi läbima vähemalt kaks diiselrongi. Ebakompetentsuse drastilise ilminguna tõid vedurimehed koosolekul näite, kuidas vagunit püüti ebaõnnestunult tungraudade vahele paigutada.

Vedurimehed on algusest peale avaldanud protesti ka konkureeriva EVR Ekspressi juhtide Anti Selge ja Gunnar Zirki kaasamise pärast Edelaraudtee juhtimisse.

?Need kaks meest hõivasid ennast kellelegi tutvustamata Tallinna depoo juhataja kabineti ja hakkasid töötajaid lahti laskma,? rääkis Väät. Päevapealt lõpetati tööleping ka vedurimeeste hinnangul ennast hea juhina näidanud Raivo Vihveliniga.

Tänaseks on kaitsepolitsei algatanud Selge suhtes kriminaalasja salakaubaveo süüdistusega ja tema tööleping on peatatud. Zirk töötas Selge alluvuses ja pidi Väädi hinnangul olema teadlik, mis raudteel toimus. Näiteks leidis selleks ehitatud angaaris aset diislikütuse ümberlaadimine veduritest autodesse.

Vedurimeeste ametiühing juhtis tähelepanu ka sellele, kuidas Edelaraudtee kolm vedurijuhti asusid tööle EVR Ekspressi rongidel, ilma et nende töölepinguid oleks muudetud. Selgusetu on, missugune firma neile palka maksab.

Ruubelit süüdistasid koosolekul osalenud selles, et ta lõpetas ettevõtte sisesed töönõupidamised ja jättis töötajad täielikku infosulgu. Väädi väitel ei ole ta tulnud ka vaatamata korduvatele kutsetele vedurimeestega kohtuma, öeldes, et tal pole neile midagi öelda. Varem on Ruubeli ja tema meeskonna vastu umbususaldust avaldanud Tallinna depoo vedurijuhid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing