Preatoni rajab lihatehase varemetele uut marketit

03. mai 2001, 08:17

Itaalia ärimehe Ernesto Preatoniga seotud Pro Kapital rajab endise lihakombinaadi territooriumile 400 miljonit krooni maksva Tallinna suurima kaubanduskeskuse, kirjutab Eesti Päevaleht.

Pro Kapital Eesti peadirektor Andrus Laurits ütles, et enam kui 45 000ruutmeetrisele territooriumile rajatav hüpermarket tuleb Kristiine Keskuse sarnane. ?Kristiine Keskuse rajamine on ennast igati õigustanud ning seetõttu näeme, et uue keskuse rajamine tasub end ära,? ütles Laurits.

Uus kaubanduskeskus jääb Peterburi tee algusesse tiheda liiklusega kohta ning asub Tallinna suurima linnaosa Lasnamäe lähedal. ?Paljud inimesed, kes elavad Lasnamäel, sõidavad sellest kohast iga päev mööda ning neil oleks mugav oma sisseoste uuest kaubanduskeskusest teha,? ütles Laurits.

Uue hüpermarketi loomisega soovib Pro Kapital Lauritsa sõnul Eestisse tuua uusi ja siin suhteliselt tundmatuid jaemüüjaid, kes on mujal maailmas tuntud.

Maksimarketite omaniku ETK juhatuse liige Mihkel Sims märkis, et uus ostukeskus võib avaldada mõju ka Lasnamäe Maksimarketile. ?Nii palju võin öelda, et oma praegusele kohale Vesse Maksimarket ei jää,? ütles Sims.

Tallinnas tegutseb juba üle 20 kaubanduskeskuse, kevadel avab veel uksed uus Selver Tondil.

Andrus Laurits ei osanud öelda, millal uus Pro Kapitali ostukeskus uksed avab. Lihakombinaadi hooneid hakatakse lammutama veel tänavu. Keskuse planeeringud valmivad Itaalias.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing