Asenda turvamees ja valvelaud fonosüsteemiga

Toomas Kõuts 08. mai 2001, 00:00

Kontori lukustamise vajadusest saadakse pahatihti alles siis aru, kui avatud töökohast on midagi ?ära jalutanud?. Fonolukk sobib suurematesse kontoritesse, kus liigub palju rahvast, samuti büroohoonetesse, kus on koos palju firmasid, ka asendab fonolukk edukalt turvameest või valvelauda.

Fonolukusüsteemi kasutatakse järjest enam ka eramajades.

Tänu fonolukule seisab uks kogu aeg suletuna ja sisenemissoovist tuleb teada anda uksetelefoni kaudu. Sellega suureneb töökeskkonna turvalisus. Süsteemiga saab ühendada videokaamerad, nii näeb sekretär inimest, kes ukse taga sissesaamist ootab.

Kontorisse sissepääsemiseks on mitmeid võimalusi: magnetkaart, tavaline võti, koodiga või puutevõti. Väga palju kasutatakse magnetkaarti, kuid kõige mugavam ja töökindlam on puutevõti. Magnetkaarti on lihtne võltsida ja koodiribad võivad ootamatult rikki minna. Puutevõti on ka kõige turvalisem, sest seda on peaaegu võimatu võltsida. Arvutiprogrammiga määratakse ära, millised võtmed tohivad ukse avada. Kui keegi püüab süsteemivälist võtit kasutada, salvestatakse tema võtme kood arvutisse. Nii on võimalik hiljem muukija tuvastada. Arvutisse jääb ka lubatud kasutajate sisenemistest arhiiv.

Arvutiprogrammi abil saab süsteemi kasutajatele anda erinevad õigused. Nii saab näiteks müügimeestel keelata kontorisse sissepääsu töövälisel ajal või puhkepäeviti, samuti piirata ligipääsu mõnedesse ruumidesse.

Suuremates büroomajades võiksid rentnikud fonosüsteemi kollektiivselt osta. Nii saab soetada oluliselt suuremate lisavõimaluste ja kvaliteediga läbipääsusüsteemi. Lisaomadusi saab paindlikult jagada ? bürood võivad valida just endale sobiva paketi.

Uksetagusel lukupaneelil tänapäeval telefonitoru ei kasutata. Mikrofon ja kõlar on lukupaneeli sisse ehitatud. Klient saab helistamismooduseid valida. Juhtpaneelil võib olla iga firma kohta üks nupp, firmade valik võib toimuda ka displeilt. Kui fonolukusüsteem on ühildatud büroohoone telefonijaamaga, võib paigaldada kontrollpaneelile telefoni klahvistiku. Niimoodi saab ukse tagant helistada juba konkreetsele sisetelefonile ja oma saabumisest näiteks müügimehele märku anda. Välistingimustesse paigutatud kontrollpaneelid on ilmastikukindlad. Klient saab vastavalt rahakotile valida ka vandaalikindluse taseme. Sageli on firmadele tähtis ka fonosüsteemi stiilne, viimistletud väljanägemine.

Fonolukku muretsedes peab arvestama vähemalt 4000kroonise väljaminekuga. Soovides videolisandeid ja erinevaid andureid, spetsiaalset disaini ja eksklusiivseid materjale, võib fonoluku hind tõusta kuni 100 000 kroonini.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing