EVP ja Kaubamaja müügis

Raivo Sormunen 09. mai 2001, 00:00

Tehingute arvu poolest passiivse börsipäeva lõid eile särama suured plokktehingud ja seda mitte ainult börsi liideraktsiatega. Börsisüsteemi käive küündis teisipäeval 14 mln kroonini. Sellest 2,7 mln jäi Tallinna Kaubamaja ja 1,4 mln erastamisväärtpaberi kanda.

Tallinna Kaubamaja nõrgenes päevaga 4,6%, 65 kroonini ning seekord polnud põhjuseks suured ostu- ja müüginoteeringute vahelised hinnakäärid. Aktiviseerunud kauplemine viis jaekaubandusettevõtte aktsia hinnanoteeringute vahe tavapäraselt 5 kroonilt 2 kroonini.

Romet Tepper Hansabank Marketist ütles Äripäevale, et Kaubamaja aktsia tõi alla üks suurem müügiorder aga 65 krooni juures oli taas tunda ostu- ja müügihuvi tasakaalu.

Erastamisväärtpaber, mis on viimasel ajal näidanud aegamisi vaikset odavnemist, langes eile esimest korda viie ja poole kuu jooksul läbi 60 sendi joone, sulgudes 59,2 sendil ehk 1,3% miinuses. Tepperi sõnul on ülioptimism EVP suhtes hetkel jahtunud ning väärtpaberihinda viib alla lühiajaline müügisurve, mis on seotud maareformi aeglasema kulgemisega. Lühiajaline müügisurve võib Tepperi sõnul veel jätkuda.

Suurim käive tuli paari suure plokktehingu tulemusena eile aga siiski jälle tehingutest Hansapanga aktsiatega. Ligi 6 mln kroonise käibe juures liikusid aktsia hinnanoteeringud päevaga krooni võrra allapoole ehk siis täpselt dividendide suuruse jagu, mille nimekiri suleti esmaspäeval.

Positiivselt jätkas eile Norma aktsia, sulgudes viimase kolme aasta kõrgeimat taset tähistaval 53,70 kroonil. Normaalset huvi näidati aktsia vastu lisaks Tallinnale üles ka Frankfurdi börsil.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing