Autoliv viib Normast 34 miljonit krooni

Kaja Koovit 10. mai 2001, 00:00

Aktsionärid kinnitasid eile Norma mulluse majandusaruande ning juhatuse ettepaneku maksta omanikutuluna 1994.?1999. aasta jaotamata kasumi arvel 66 mln krooni.

51% Norma aktsiate omanikule, maailma suurimale auto turvatarvikute tootjale Rootsi Autolivile, läheb makstavast omanikutulust 33,6 miljonit krooni. Mullu sai Rootsi firma omanikutulu veidi üle 20 miljoni krooni.

Dividende saavate aktsionäride nimekiri fikseeritakse 23. mai hommikul, mistõttu dividendiõiguslike aktsiate viimane kauplemispäev on 17. mai. Dividendid makstakse aktsionäridele välja hiljemalt 4. juunil.

Norma 2186 aktsionärist oli hommikul korralisele üldkoosolekule kogunenud vaid 22, kes kokku esindasid 51,19% aktsionäride häältest. Arvestades Autolivi osalust on väikeaktsionäride huvi tagasihoidlik.

Koosolekud on igavaks jäänud, ettevõttel on tuumikomanik, kelle hääl nagunii kõik otsused määrab, põhjendas osanike leiget huvi Norma väikeaktsionär Mae Reigo.

?Norma investeeringu kohta ei saa ma midagi halba öelda,? tõdes Reigo, sest võrreldes teiste aktsiatega on hind börsil liikunud kenasti ja ka dividende maksab ettevõte hästi.

Suuromaniku ajaloolist käitumist arvestades on väikeaktsionäridel mõne aja pärast loota ostupakkumist, milles Autoliv maksab turuhinnast kõrgemat hinda.

Autolivi asepresident ja Norma nõukogu esimees Jörgen Svensson kinnitas eile, et järgneva kuue kuu jooksul Norma väikeaktsionäridele ostupakkumist plaanis teha ei ole.

Svensson lisas, et Autoliv on sunnitud töömahukamat tootmist kulude vähendamiseks üle viima madalamate tööjõukuludega riikidesse. Normasse on juba toodud neli liini ning see protsess jätkub. ?See on Normale kindlaks baasiks, sest Venemaal käib äri üles-alla, kuid läänesuunaline müük on stabiilne,? ütles Svensson.

Aktsionärid andsid põhikirjamuudatusega Autolivile õiguse vahetada ilma üldkoosolekuta välja kuni kolm nõukogu liiget kuueliikmelisest nõukogust.

Norma nõukogu liige vandeadvokaat Aare Tark selgitas, et põhikirjamuudatus on praktilise tähtsusega, sest rahvusvahelise börsiettevõtte nõukogu liikme väljavahetamine läheb üldkoosoleku kokkukutsumise vajaduse korral väga kulukaks, sest koosoleku kokkukutsumise teated tuleb avaldada rahvusvahelistes lehtedes. Eesti Telekomi nõukogu liikme tagasikutsumise kulud ulatusid tema sõnul sadadesse tuhandetesse kroonidesse.

Nõukogu uuteks liikmeteks valiti Autolivi esindavad Leif Berntsson ja Magnus Lindquist. Lisaks pikendasid aktsionärid nõukogu senise liikme Raivo Eriku lõppenud volitusi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:28
Otsi:

Ava täpsem otsing