Minister avas Läänemaal uue tehase

ÄP 16. mai 2001, 00:00

Regionaalminister Toivo Asmer avas täna Läänemaal Noarootsi vallas uue turbatöötlemistehase.

Osaühingu Niibi Turvas tehase avamisel ütles Asmer, et peab eriti oluliseks Eestile traditsioonilise turbatööstuse taaselavnemist uue tehase valmimisega.

?Peale heameele turbatööstuse elavnemisest on aga hoopis olulisem fakt, et uued tööstused kerkivad piirkondadesse, kus valitseb terav tööpuudus. Viimasest ajast on tuua ka teine sarnane näide, kus raskes olukorras Võhmasse luuakse uusi töökohti just ettevõtjate initsiatiivil,? lisas Asmer.

Osaühing Niibi Turvas on Soome kontserni Kekkilä OYJ tütarfirma. Kekkilä OYJ on noteeritud Helsingi börsil. Firmal on kolm tehast Soomes ja Rootsis, üks tehas Taanis, üks Inglismaal ning vastavatav tehas Eestis. Kekkilä OYJ on Euroopa juhtivaid kasvuturbatootjaid aastakäibega 715 miljonit krooni.

Eestis alustati tegevust 1994. aastal Kekkilä-kontserni suuromaniku maailma juhtiva turbakontserni Vapo tütarfirmade Langham OÜ ja Niibi Turvas OÜ kaudu eesmärgiga käivitada energiaturba tootmine ning selle kasutamine Haapsalu linna katlamajas. See projekt aastatel 1995/96 ei käivitunud, kuid Vapo OY kaugem eesmärk Eestis on siiski tegutseda energiaalal. Eestis tegutsevad Langham OÜ ja Niibi Turvas OÜ liitusid Kekkilä kontserniga 1999. aastal.

Turbamaardla tootmisala laiendustesse on plaanis investeerida veel 9 miljonit krooni. Kuue aasta jooksul on investeeritud tehase toorainebaasiks olevasse Niibi turbamaardla remonti ja turbatootmise ettevalmistamiseks 11 miljonit krooni.

Vastavatav tehas maksumusega 19 miljonit krooni valmis projektijuhtimisfirma Suntee juhtimisel seitsme kuuga.

Tehas töötleb ühes vahetuses 500 m3 turvast ja pakendab turbatooteid ühes vahetuses 1500 300-liitrist kotti ning 200 3000-liitrist kotti.

Eesti tööjõuga toodetud Euroopa kvaliteedile vastav toodang eksporditakse Taani, Inglismaale, Kreekasse, Hispaaniasse.

Käibeks on planeeritud 50 miljonit krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing