TV1 tõstis presidendi valimiskampaania saatesse helistamise hinda

22. mai 2001, 12:42

TV1 otsesaatesse «Seitse päeva mais» helistamine maksis pühapäeval esimesena intervjueeritud presidendikandidaadile Peeter Tulvistele hääle andmiseks veel 90 senti, eile tuli Arnold Rüütli poolt- või vastuhääle eest tasuda juba kolm krooni, teatab Postimees Online.

TV1 turundusosakonna direktor Olari Kasemaa rääkis, et 90 senti kõne eest oli liiga odav. Et vältida olukorda, kus televaataja oma lemmikule hääle andmiseks sada korda helistab, tõstiski TV1 kõne hinna kolme kroonini, selgitas ta.

Kõne hinna tõus vähendas ka saatesse helistajate arvu ligi 7000 võrra.

«Kolm krooni on täpselt selline piir, mis pole kallis lemmikule hääle andmiseks, kuid sada korda ka keegi helistama ei hakka,» ütles Kasemaa. «See on heas mõttes filter.»

Esialgu oli Kasemaa sõnul TV1-l kokkulepe, et Eesti Telefon paneb kõnedele tehnilise filtri peale, aga analoogtelefonid saavad sellest filtrist siiski läbi.

«Raske on igasugust lollust sada protsenti ennetada,» sõnas ta.

Kasemaa rääkis, et teatud mõttes on kõne hinna tõstmine kindlasti tagantjärele tarkus. Ta avaldas lootust, et kolm krooni kainestab televaatajaid. Kuni sarja lõpuni peaks kolmekroonine kõne hind Kasemaa sõnul ka püsima jääma.

Kasemaa tõdes, et telefonihääletuse tulemuste objektiivsuses võib ka kahelda, kuid mingit hoiakut see igal juhul näitab, proportsioonid peaksid tema hinnangul olema õiged.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing