Aktsiaturud rõkatavad rõõmust

Peeter Koppel 23. mai 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturgudel toimus esmaspäeval tõeline tehnoloogiasektori hinnaralli, kui turuosalised avastasid enda jaoks suuremate uudiste puudumise tõttu taas suure kapitalisatsiooniga tehnoloogiaettevõtted.

Turuosalised ilmselt leiavad, et Föderaalreservi sammud suudavad ka ettevõtete fundamentaalnäitajad paranemise teele viia. Viimasel ajal laovarude kuhjumise all kannatanud Cisco aktsia sööstis esmaspäeval enam kui 13 protsendi võrra kõrgemale ning jätkas tõusu ka eilse kauplemispäeva alguses. Teiseks suureks tõusjaks oli alles eelmisel nädalal järsult langenud pihuarvuteid tootev Palm, mille tõus ületas esmaspäeval 17 protsenti ning ka eilset kauplemispäeva alustas aktsia enam kui 10protsendilise kerkimisega.

Eilse kauplemispäeva alguses võtsid turud siiski väikese mõttepausi ning New Yorgi börsil oli näha isegi väiksema languse märke, mille peasüüdlaseks oli ravimigigant Merck, kes sattus löögi alla pärast seda, kui ajakirjanduses olid ilmunud andmed, nagu poleks ettevõtte toodetavad liigesepõletikuvastased ravimid Vioxx ja Celebrex sugugi nii ohutud, nagu esialgu oli arvatud.

Stockholmi ja Helsingi börs reageerisid esmaspäeval Nasdaqil toimunule samuti ülespoole liikumisega. Ericsson jätkas oma viimaste päevade tõusu, käies päevasiseselt ära isegi 77 Rootsi krooni tasemel, kuid stabiliseerus siiski 75 Rootsi kroonil. Nokia hakkas turuosaliste hinnangul ohustama olulist 40 euro taset, millest läbimurdmine võib kasumivõtjate laviini tõttu osutuda raskeks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing