ESS: tuleme vaevu parkimisrahaga välja

23. mai 2001, 14:59

AS ESS Eesti juht Peeter Tohver kritiseerib homses Äripäevas arusaama, nagu oleks parkimise korraldamine Tallinnas kasumlik äri, leides, et kokkuvõttes on hea, kui ESS ots otsaga kokku tuleb.

Järgneb lühitsiteering:

Võetakse kesklinna kõikide võimalike parkimiskohtade arv, korrutatakse see tasulise parkimise kõikide võimalike tundide arvuga ja siis omakorda tunnitasuga. Ning siis usutakse, et tulemuseks saadud number ongi parkimiskäive.

Tegelik raha hulk on aga paarkümmend korda (!!!) väiksem. Kuus laekub parkimisest ligi 1,4 miljonit krooni, millest ESS maksab linnale 1 miljoni. Vaherahast peab ESS suutma katta parkimist korraldavate inimeste palgad ja töövahendid ning edasimüüjate vahendustasud. Lõppkokkuvõttes on igati tubli, kui ESS ise ots otsaga kokku tuleb.

Tuletan ka meelde, et viie aasta jooksul on ESSil kohustus investeerida parkimiskorraldusse üle 5 miljoni krooni ning juba sel suvel asume üles panema uusi parkimisautomaate, millega saab ka tegelikult parkimise eest tasuda. NB! Vastupidiselt mõne linnaametniku väitele ei ole ESSil mingit pistmist selle vanarauaga, mis praegu Tallinna tänavatel kilekottide all roostetab.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing