Dollarilt krooni suhtes rekordtaset ei oodata

ÄP Online 24. mai 2001, 00:00

Viimati oli dollar sellisel tasemel 18. novembril 2000. a.

?Näib, et dollari praegune tugevnemine on emotsionaalne ning trendimuutusega veel tegemist ei ole,? ütles Hansapanga finantsturgude spetsialist Lauri Kärner.

Lühiajaliselt võib dollar küll praegustest tasemetest veidi ülespoole liikuda, kuid 0,86 võiks euro suhtes olla selline tase, kust dollar hakkab nõrgenema.

Teisipäeval fikseeris Eesti Pank dollari kursiks 17,95 krooni. Kõrgeimal tasemel oli dollar eelmise aasta 26. oktoobril, mil selle eest tuli keskpanga ametliku kursi järgi maksta 18,85 krooni.

?Hetkel küll ei paista kuskilt rekordi parandamist,? ütles Lauri Kärner. ?Pigem on tegemist eksprompttreeningu või kordusõppustega,? lisas ta.

Kärneri sõnul võib dollari tugevnemine olla mõnevõrra seotud USA aktsiaturgude tugevnemisega, kuid ka viimane võib jääda lühiajaliseks.

Kärner märkis, et dollari tugevnemine ei ole seotud kapitalivoogude liikumisega Ühendriikidesse, sest kapitalivoogude liikumise indikaator, ühinemisi ja ülevõtmisi peegeldavas M&A indeksis on Euroopa olukord pigem paranenud.

Kui pool aastat tagasi oli indeks tugevalt Põhja-Ameerika kasuks, siis nüüdseks on Euroopa miinus vähenenud, lausus Kärner.

Eurot ei tugevdanud eile ka Euroopa Keskpank (EKP), kes jättis oma eilsel koosolekul baasintressi 4,5 tasemel muutmata. Analüütikute hinnangul peaks EKP intressi langetama aasta lõpuks 50 baaspunkti võrra.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:32
    Otsi:

    Ava täpsem otsing