Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eurovisioon ETV kombel ? pühapäevatunde asemel sinine esmaspäev ja tume teisipäev

25. mai 2001, 00:00

Eurovisiooni lauluvõistlus räägitakse olevat üldse kiusust sündinud. Kui 1955. aastal itaallased üleaedsetele oma armastatud San Remo festivali ülekandeõigust ei andnud, panid ?veitslased kamba kokku ja tegid oma telesaate. Ning nõnda edasi.

Eesti Televisioonil on teadagi õigus, kui ta nimetab seda võistlust vaid Euroopa avalik-õiguslike telejaamade ühissaateks.

Tingimata tuleb nõustuda, et see on Euroopa üle aegade elujõulisemaid teleprojekte, mis väikestes riikides lihtsalt vahel üle keeb.

Eestlase kohati ülearenenud eneseuhkuse ja enesehinnangu taustal saab iga sellesse võistlusesse poetatud seeme rahatähel kujutamise vääriliseks tammepuuks.

Jah, tegelikult on see muidugi vaid avalik-õiguslik meelelahutus, ainukordne, spetsiifiline loomeakt, mille elujõu pärast ei peaks keegi peale avalik-õiguslike endi nii väga muretsema.

Kui Eesti Televisiooni juht Aare Urm poleks ühtäkki, Bentoni ja Padari pildiga lipp lehvimas, valitsuse vastu barrikaadile tõusnud.

Kui Eesti Televisiooni juhi kõige tulisemas sõjahoos tehtud avaldusi ükshaaval vaadata, on sõnum selge, kui koos, läheb asi lõbusmaks. Peale otsese kiusuajamise hakkab pihta arutu keerutamine, avaldusi antakse ja võetakse, võistlust korraldatakse ja ei korraldata.

Libedale teele astudes kaotas reliktne organisatsioon orientatsiooni sootuks. Raske on täna prognoosida selle sõjakäigu tulemusi.

Peale selle, et suur suhtekorraldusvõte on selgelt oma elu elama hakanud, et tõepoolest ei pruugi sellises majanduslikus ja organisatsioonilises seisundis ettevõte tipptelesaate tootmisega hakkama saada. Kui Eesti laul poleks sel aastal Eurovisiooni lauluvõistlust võitnud, kui radikaalset nõu oleksid suhtekorraldajad sel juhul Aare Urmile valitsuse vastu minekul andnud?

Eurovisiooni esmaste maaletulekute aegu pidasime Eurovisiooni lauluvõistlusel osalemise õigustuseks ja ülesandeks väikesele rahvale pühapäevatunde kinkimist. Tänaste skandaalidega toob Eesti Televisioon meile sinise esmaspäeva ja tumeda teisipäeva. Ning nõnda edasi.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing