Õpilaste arvu vähenemine viib koolide sulgemiseni

28. mai 2001, 08:19

Tartu linnavalitsus plaanib tuleval suvel sulgeda vene õppekeelega Raadi gümnaasiumi, lähiaastail ähvardab sulgemine või gümnaasiumiastme kaotamine ka mõnd eesti kooli, kirjutab Tartu Postimees.

Tartu neljas vene gümnaasiumis on kokku 3600 õpilaskohta, õpilasi on koolides 2668. Seega on üle tervelt 932 õpilaskohta.

Samal ajal kui mitmes eesti õppekeelega koolis käib õppetöö mitmes vahetuses, sest õpilasi on kõvasti rohkem kui tervisekaitsenõuded korraga kooli lubavad, on kõigis vene koolides kohti üle.

Raadi gümnaasium on pooltühi: 700 õpilaskohast on täidetud vaid 328.

Raadi gümnaasiumi direktor Sergei Teplov peab ennatlikuks rääkida, mis saab õpilastest ja kooli 39 õpetajast, sest otsust pole ju veel tehtud.

Tartu haridusosakonna juhataja Georg Aher nentis, et nii väike õpilaste hulk muudab kooli majandamise keeruliseks. Sulgemise järel jagatakse õpilased kolme alles jääva vene gümnaasiumi vahel.

Tartu üldhariduskoolides oli aasta algul 16 622 õpilast. Aasta-aastalt on esimesse klassi minevate laste hulk saja-paarisaja võrra kahanenud.

Ennustuste kohaselt võib Tartu kooliõpilaste arv aastaks 2007 kahaneda 13 500ni. See tähendaks, et õpilasi on umbes kolme gümnaasiumi jagu vähem. Vähem läheb siis tarvis ka õpetajaid.

Igal juhul pole Aheri kinnitusel eesti õppekeelega koolide või nende gümnaasiumiastmete sulgemist oodata enne 2003.-2004. aastat.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing