Paide Piimakombinaat ei pääse koondamisest

28. mai 2001, 08:10

Piimatööstus Ühinenud Meiereid loobus Paide Piimakombinaadi pulbritsehhi rentimisest Tallinna Piimatööstusele (TPT), mistõttu ootab enam kui sadat Paide tehase töötajat suvel koondamine, kirjutab Postimees.

Ühinenud Meiereide juhatuse esimehe Robert Jaani sõnul oli nende pakkumiseks TPT-le 6500 krooni iga toodetud piimapulbri tonni eest, kuid läbirääkimiste teine pool pidas pakutud hinda liiga kõrgeks ning loobus sellest.

?Pakutud hind oli meie jaoks ainuvõimalik, sest koguste vähenedes oleks tootmise hind tõusnud veelgi kõrgemale ning Tallinn oleks tonni eest pidanud maksma veelgi rohkem,? lausus Jaani.

Paides jätkatakse TPT-le piimapulbri tootmist veel juuni lõpuni ning praeguse lepingu järgi peab Jaani sõnul TPT Paidele maksma 4500 krooni iga toodetud tonni eest. ?Sellise hinna juures maksame meie aga igale tonnile kuni 2000 krooni lisaks. Juuni lõpuni peame siiski tootmist jätkama, sest talunikega on lepingud sõlmitud ja muidu ei ole kogutud toorpiimaga midagi teha,? lisas ta.

Jaani sõnul ei pääse Ühinenud Meiereid aga kuidagi mööda koondamisest ning suve lõpuks peaks ettevõtte umbes 150 töötajast alles jääma kõigest 35 inimest. Likvideerime oma niinimetatud linnapiimatsehhi, sest samu tooteid tehakse ka Viljandis ning kahte tsehhi üleval pidada ei ole meil mõtet, rääkis Jaani.

Koondamisrahana tuleb Ühinenud Meiereidel suve jooksul välja maksta ligikaudu viis miljonit krooni ning rahamaksmiseks on nõusolek saadud ka ettevõtte omanikult Hansapangalt.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing