Rein Kilk on valmis laevad Pihkvasse puidu järele saatma

28. mai 2001, 15:23

AS Tartu Sadam on valmis taasalustama laevaliiklust Tartu ja Pihkvamaa vahel, ütles Tartu Sadama põhiomanik Rein Kilk.

Kilgi sõnul ootavad nad kõigepealt ära juunikuus toimuva Mart Laari ja Vene asepeaministri Valentina Matvijenko kohtumise, mille käigus peaks toimuma läbimurre topelttollide kaotamise küsimuses ning kirjutatama alla Eesti ja Venemaa vahelisele veetranspordi lepingule.

?Kui meid huvitavat lepingut siiski ei peaks sõlmitama, on Pihkva asekuberner Vladimir Blank lubanud ajada välja ajutised load,? ütles Kilk ja lisas, et Tartu Sadam plaanib tänavu jõelaevadega teha kümmekond kaubareisi. Üheks laadimiskohaks Pihkvamaal on Staro?inetsi sadam.

Kilgi sõnul on juba mitmed puiduärimehed tundnud huvi palkide toomise vastu Venemaalt. Kilk ei välistanud, et tulevikus võib ta hakata metsamaterjali Venemaalt vedama ka suve lõpus tööd alustavasse Suure-Jaanis asuvasse Sakala Saetööstusesse, mille osanik ta on.

Kilgi kinnitusel tahtis ta paar laevatäit Venemaa puitu tuua juba eelmisel aastal. ?Asi jäi ühe kooskõlastuse taha,? tundis Kilk kahetsust.

Tartu maavanem Jaan Õunapuu on Tartu Postimehes väitnud, et pärast riikide vahelise veetranspordi lepingu allkirjastamist võib kuluda umbes kolm ettevalmistavat nädalat reisijateveo taastamiseks tiiburlaevaga Tartu ja Pihkva vahel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing