?Tervendav kodu? õpetab stressivaba elu looma

Heli Lehtsaar 30. mai 2001, 00:00

Raamatut sirvides ja ebatervislike ehitus- ja viimistlusmaterjalidega tutvudes tekib mul tõsine hirm. Kui ma mõtlen oma kodus kasutatud materjalidele ja mööblile, selgub, et tervisesõbralik pole neist vist ükski. Betoonpõrand ei lase õhku läbi ja suurendab maapinna geopaatilise stressi mõju; sünteetilise vaipkatte tagaküljel kasutatud liim võib tekitada hingamishäireid, väsimust; värvide koostisest on leitud kuni 300 mürgist ühendit jne...

Õnneks annab Lazenby soovitusi, milliseid tervislikke materjale kasutada või kuidas vähendada materjalide ebatervislikku mõju. Samas pole ma kindel, kas hakata seinast vinüültapeeti maha kraapima ja selle asemele tekstiili või käsitsi maalitud tapeeti kleepima.

Kolmest osast koosneva klantspaberil raamatu esimene osa pühendub seitsme stressi allika kirjeldamisele ja näpunäidetele, kuidas stressi vähendada.

Teises osas antakse ülevaade oma kodu ja elu ümberseadmise põhimõtetest nii, et stressi tekitavad faktorid oleksid võimalikult väikesed ja interjöör harmooniline.

Kolmandas osas on praktiliste näidetega tutvustatud elutoa, köögi, söögitoa, koduse töötoa, magamistoa ja vannitoa kujundamist tervendavaks elukeskkonnaks.

Raamat pakub põnevat lugemist ja praktilisi näpunäiteid: kõiki neid aga sõna-sõnalt järgida on paraku võimatu.

  • Gina Lazenby ?Tervendav kodu?
    Varrak
    160 lk, klantstrükk
    hind: umbes 300 krooni
    Allikas: Varrak

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing