Vähene dialoog sunnib Maailmapanka sulgema Eesti esinduse

30. mai 2001, 11:28

Maailmapank paneb juuni lõpuks kinni oma Tallinna büroo, kuna Eestiga on laenuprojektid lõppemas.

?Eestis on Maailmapanga dialoog laenuvõtmise osas muutunud juba nii väheseks, et ei ole mõtet enam siin esindust pidada,? ütles Maailmapanga Tallinna büroo juhataja Andrus Viirg.

Tema sõnul on senisest seitsmest suurest laenuprojektist jäänud Maailmapangal Eestis töösse veel vaid üks, Tallinna-Tartu-Luhamaa maantee ehituse finantseerimine.

Alates 1993. aastast on Maailmapanga Tallinna büroo vahendanud riigisektorile ligi 140 miljonit USD (praegu 2,56 miljardi krooni) laene. Näiteks anti alates 1994. aastast 37 miljonit dollarit laenu kaugküttesüsteemide renoveerimiseks ja katlamajade kohalikele kütustele üleviimiseks.

Erasektor on saanud Maailmapanga sidusorganisatsiooni Rahvusvahelise Finantskorporatsiooni (IFC) kaudu ligi 100 miljonit krooni (praegu 1,83 miljardit krooni) laene. Laenanud on näiteks Kunda Nordic Tsement, Elcoteq, Tolaram Grupi Kehra paberivabrik ja Toftan ASi Võrumaa saeveski.

Edaspidi hakkab Maailmapank suhtlema Eestiga Varssavis asuva regioonidirektsiooni kaudu. Riias ja Vilniuses Maailmapanga esindused säilivad, kuna Viirgi kinnitusel on Läti ja Leedu palju suuremad laenuvõtjad.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing