Suurriisumine varjutas Elcoteqi pisivargused

Indrek Kald 31. mai 2001, 00:00

Kui 2?3 aasta eest valmistasid Eestis mobiile müüvatele firmadele muret Elcoteqi Tallinna tehasest varastatud ja nn mustal turul pakutud telefonide varuosad, siis tänaseks on see probleem asendunud miljonivargusega Elcoteqist.

Varem pakuti meile hulgi Elcoteqist pärit detaile, täna enam ei pakuta, kinnitab Eesti suurima mobiilimüügifirma Esmofon juhatuse esimees Aivar Sirelpuu. Sisuliselt on see äri soikunud, lisab ta. Sirelpuu ütlusel pole Esmofon kunagi ühtegi kahtlase päritoluga detaili firmasse vastu võtnud.

Siiski on Tallinnas neid poode, mida kahtlustatakse telefonide remontimisel varastatud detailide kasutamises. Äripäev on varem kirjutanud, et sellised poed asuvad näiteks Tallinnas Endla tänaval, Gonsiori tänaval ja Müürivahe tänaval.

Ühe Eesti telefoniäriga hästi kursis oleva inimese sõnul on Elcoteqi varguste näol tegemist organiseeritud ja väga pikka aega kestnud sihipärase tegevusega. Uskumatu, kuidas saab sellise rahvusvahelise maine ja kogemusega ettevõttes toimuda selline logistiline ebatäpsus, jääb anonüümne allikas diplomaatiliseks. Ajakirjandus ja tootjad on sellistest probleemidest Elcoteqi informeerinud juba aastaid tagasi, lisab ta.

Selle nädala esmaspäeval kirjutas Postimees esikaane põhiloos, et Elcoteqi Tallinna tehasest on vähemalt aasta aja jooksul varastatud mobiiltelefonide detaile, mis on edasi rännanud põrandaalustesse telefonivabrikutesse. Kogusummas hindas leht ?vasakule läinud? kauba väärtust enam kui 50 miljonile kroonile. Kuriteoga seoses on vahistatud mitu Elcoteqi töötajat.

Vargusteahela avastas seekord Elcoteqi enda töötaja ja firma kommunikatsioonijuht Osmo Kammonen pidi avalikkuse ette jõudnud infot ka ajakirjanikele kinnitama.

On selge, et negatiivsed signaalid tehase usaldusväärsuse kohta ei jää märkamata ka maailma suurfirmadel, kes Tallinnas Elcoteqilt teenust tellivad. Nende seas on praegu ja on varem olnud Siemens, Ericsson, Nokia.

1998. aasta sügisel ütles Elcoteqi Tallinna tehase toonane tegevjuht Ilmar Petersen otse, et kui Äripäevas avaldatakse artikkel varguste kohta Elcoteqi tehasest, võib see kaasa tuua vabriku sulgemise. Samalaadset mõtet kordas möödunud sügisel Elcoteqi siselehes Fookus firma turvajuht Antero Nikkanen, kes ütles, et ilmselt mõistab iga töötaja, kuhu võib halvimal juhul viia klientide usalduse kaotus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing