Dividendid tegid Eesti Telekomile hiigelkäibe

Kaja Koovit 01. juuni 2001, 00:00

Eile vahetas börsisüsteemis omanikku 1,13 miljonit aktsiat. Sellisele tasemele on Telekomi aktsiakäive ulatunud veel ainult kahel korral ? 1999. aasta veebruaris ettevõtte aktsiate börsil noteerimisele järgnenud kahel kauplemispäeval, mil omanikku vahetas vastavalt 1,3 ja 2,1 miljonit aktsiat.

Eesti Telekomi aktsia rahaline käive oli eile 94,2 miljonit krooni, andes põhiosa börsi 106 miljoni kroonisest kogukäibest.

Eesti Telekomi suuremate tehingute taga on välisfondid, kes müüvad aktsiaid, teenides kõrgemalt aktsiahinnalt ning jätavad dividendid Eestisse, ütles Hansapanga aktsiaturgude osakonna juhataja Lauri Lind.

Eile oli viimane päev osta Eesti Telekomi aktsiaid, saamaks dividenditulu. Telekom maksab aktsia kohta omanikutulu 5,5 krooni.

Lind märkis, et offshore-piirkonnas registreeritud fondid ei pea maksma kapitalikasvult tulumaksu, kuid peaksid seda tegema dividendilt. Seetõttu on maksude optimeerimiseks aktsiate müük praeguse kõrgema hinnaga fondidele kasulik.

Täna, mil aktsia hind tõenäoliselt dividendimakse võrra langeb, on kasulik aktsiad jälle tagasi osta. Linnu sõnul on tõenäoline, et ka täna on Eesti Telekomi aktsial suur käive.

Linnu sõnul ei ole Telekomi aktsia suure käibe taga tõenäoliselt Eesti Telekom, kes oleks aktsiaid turult kokku ostma hakanud. Ettevõtte juhatus sai üldkoosolekul aktsionäridelt loa osta aasta jooksul kokku kuni 5% Telekomi aktsiatest.

?See oleks ebaloogiline, et Telekom selle hinnaga aktsiaid kokku ostaks,? lausus Lind.

Võimalust, et Eesti Telekom võiks aktsiaid kokku ostu, hindas ebatõenäoliseks ka investeerimispanga Suprema maakler Riho Talumaa.

Tema sõnul oleks Telekomipoolse aktsiate kokkuostu puhul toimunud ka suurem aktsiahinna tõus.

Eilse päeva kokkuvõttes kerkis Telekomi aktsia vaid 0,6%.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing