Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tallinnast võiks saada Baltimaade finantskeskus

ÄP 01. juuni 2001, 00:00

?Tallinna börsi jaoks oleks see suur väljakutse ? teha end atraktiivseks Balti aktsiatega kauplemise kohaks, kus võiks Läti ja Leedu aktsiatega toimuda suurem kauplemine kui kohalikel börsidel, ? lausus Helenius. ?Sellega muutuks Tallinn Baltimaade finantskeskuseks,? lisas ta.

Tallinna börsil oleks Heleniuse sõnul Baltimaade ettevõtete aktsiatele võimalik luua täiendavat likviidsust. Vaatamata sellele, et ka Tallinna väärtpaberibörsist räägime kui väga väikesest ja madala likviidsusega turust, on olukord Riia ja Vilniuse börsil palju hullem, märkis ta.

Helenius möönis, et lätlastele ja leedulastele ei pruugi kiiremini kasvavate ettevõtete Tallinna börsil noteerimise mõte praegu meeldida, kuid kui sealsete ettevõtete juhid olukorda analüüsivad, ei langeta nad otsuseid mitte rahvuslikul pinnal, vaid vastavalt sellele, mis on neile majanduslikult kasulik.

Joakim Heleniuse sõnul tulevad Tallinna börsile kindlasti paremad päevad, aga 1996.?1997. aastal valitsenud eufooria ei taastu.

Helenius märkis, et koostöö Helsingi börsiga toob siinsele väärtpaberiturule rohkem investoreid ja suurema käibe, sest Tallinnas noteeritud ettevõtete aktsiad muutuvad Soome investoritele kergemini kättesaadavaks.

Heleniuse sõnul jääb Tallinna börsi edaspidise saatuse ja käekäigu jaoks endiselt suureks küsimärgiks, kas senised liiderettevõtted Hansapank ja Eesti Telekom jäävad börsile.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing