Saare maavanem loodab sadamaarendajate kokkulepet

04. juuni 2001, 08:35

Saare maavanem loodab, et läänesadama rajamisest huvitatud AS Saarte Liinid ja OÜ Saare Sadam suudavad kokkuleppele jõuda ja oma sadamaprojektid ühendada, kirjutab Meie Maa.

Riigifirma Saarte Liinid kõrval on Lääne-Saaremaale reisisadama rajamiseks tegevust aktiviseerinud varem Undva sadma projektiga tegelenud Lembit Laido, kes selleks on loonud firma OÜ Saare Sadamad.

Kihelkonna vallavanem Aivar Kallas nentis, et Tagalahe ääres Soome kodanikule Seppo Lohtajale kuuluvast Kesknõmme 7hektarilisest kinnistust on huvitatud nii Saarte Liinid kui Lembit Laido. Lohtaja, kes selle nädala alguses esitas vallavalitsusele taotluse Kesknõmmel detailplaneeringu algatamiseks kinnitas Maalehele, et on sobiva pakkumise korral nõus kinnistu ära müüma.

Kallase sõnul on Kesknõmmel tehtud täiendavad sügavusuuringud, mis näitavad, et ta on väiksemaks turismisadamaks täiesti paslik. ?Sadamahoone on sisuliselt olemas, niisamuti korralik elekter ja veehaare ning osa kaisid. Vaja on vaid teha kaipikendus ja ehitada lainemurdja,? rääkis vallavanem.

Läänesadama teemalise nõupidamise sel kolmapäeval kokku kutsunud maavanem Jüri Saar tunnistas, et Laido initsiatiiv lõi kaardid mõnevõrra segi. ?Tundus, et see tuli kõikidele üllatusena. Saarte Liinid olid ju teinud tööd, et saada oma kavale ministri nõusolek,? sõnas Saar. Ta lisas, et nõupidamisel ei leitud kohe ka seda teed, kuidas kaks huvipoolt ühendada.

Maavanema sõnul tuleb nüüd teede- ja sideministeeriumiga läbi rääkida, millised on võimalkud toetusvariandid, kui riik ise ei ole sadamaprojekti vedaja. ?Päris ilma riigi toetuseta ilmselt siin ikka läbi ei saa,? ütles Saar. Tema hinnangul peab erainvestor, juhul kui sobivale sadamakohale kooskõlastus antakse, välja tooma ka garantiid, et asi ikkagi tuleb.

Aivar Kallase sõnul pole Kihelkonna vallavalitsusel eelistust, kes projektiga tegeleb, peaasi, et sadam tuleks. ?Kõige tähtsam on see, et keegi jälle omavahel riidu ei lähe ja kaikaid kodaraisse loopima ei hakka, mis on Saaremaal nii tavaline,? sõnas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing