Mõisa ja Savisaare liit pakub Paltsile tõsist konkurentsi

05. juuni 2001, 08:13

Neli päeva kestnud läbirääkimiste tulemusel oli Tallinna võimuliit eile õhtul kindel, et hääled ärimees Tõnis Paltsile linnapeatooli kindlustamiseks on koos, kuigi tänasel hääletusel on Paltsile väga tõsisteks rivaalideks koostööle läinud Keskerakonna liider Edgar Savisaar ja meerikohalt tagandatud Jüri Mõis, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Arvestame, et linnapeaks saab Tõnis Palts,? ütles linnavolikogu esimees, reformierakondlane Rein Voog. ?Meie eesmärk on, et koalitsioon säiliks ning jätkaks pärast Paltsi linnapeaks valimist,? lausus ta.

Voogi sõnul peaks koalitsioonil Paltsi valimiseks hääled koos olema. ?Kuna tegu on salajase hääletusega ning salajase ja avaliku hääletuse koalitsioon ei pruugi alati üks olla, siis ei saa midagi kindlat öelda enne hääletust.?

Voogi sõnul on arvestatud, et Palts saaks valitud ka juhul, kui ekslinnapea Jüri Mõis tema poolt ei hääleta.

Eesti Päevalehe andmeil oleks Jüri Mõis valmis linnapea toolile naasma. Isamaaliit, Reformierakond ja Mõõdukad aga ei ole valmis Mõisa sellele kohale taas esitama.
Mõisa võib linnapeaks tagasi aidata Keskerakond juhul, kui on arvata, et Edgar Savisaare kandidatuur linnapeana läbi ei lähe.

Mõis ise eitas taas linnapeaks kandideerimist, kuigi mitte resoluutses vormis. Ta kinnitas, et on praegusele koalitsioonile lojaalne, kuid ei vastanud küsimusele, kas ta on valmis toetama koalitsiooni otsust toetada Paltsi linnapeana. ?Hääletus on salajane,? ütles Mõis.

Mõis pidas väga tõenäoliseks, et Keskerakond pääseb täna Tallinnas võimu juurde.

Volikogu esimees Voog ütles, et valmis ollakse ka selleks, et linnapea jääb täna valimata või tuleb mitu valimisvooru. ?Kahe kuu jooksul peab volikogu linnapea valima, vastasel juhul läheb praegune volikogu koosseis laiali,? nimetas Voog pikemat ajalist piirangut.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing