Kliente püütakse väikese püsisoodustuse ja eripakkumistega

Heiki Raudla 06. juuni 2001, 00:00

Kui püsisoodustus ulatub kümne protsendini, siis eripakkumisel saadav allahindlus ületab selle tihti viiekordselt.

Samuti korraldavad kauplused kliendikaardi omanikele täiendavaid sooduspakkumisi ja kliendipäevi ning langetavad kauba hinda kuni poole võrra.

Näiteks Ehituse ABC pakkus arendusdirektor Anton Kutsari sõnul aprillis eraisikutest püsiklientidele 5 protsendi asemel 10protsendist allahindlust. Paju Ehituskaup Võrus müüb tegevdirektori Marko Ilvese sõnul iga kuu osa kaupu viiendiku võrra odavamalt. Kaare Tee Ehitusmaterjalikeskus paneb ASi Espak IT-juhi Janno Puusepa väitel püsiklientide tarvis iga kuu mõne kauba kuni 30protsendise hinnasoodustusega müüki.

AS Pärnu Empakile kuuluv Papiniidu Ehitusmaterjalikeskuses rakendas eelmisel aastal nn progresseeruvat soodustussüsteemi. See tähendab, et kui kliendikaardi omanik on ostnud aasta jooksul kaupa vähem kui 5000 krooni eest, saab ta ostusoodustust kolm, kui 5000?8000 krooni eest, siis neli ning kui rohkem kui 8000 krooni eest, siis viis protsenti. Klient näeb ostut?ekilt, millise summa eest ta juba ostnud on. Sooduskampaaniate ajal ostetud kaup soodusprotsenti ei tõsta.

Progresseeruva hinnasoodustusega tsükkel kestab aasta, seejärel algab taas kolmest protsendist peale. ?Me ei saa endale lubada olukorda, kus inimene ostab meilt kaupa viieaastase pausi järel ja tahab viis protsenti hinnast alla,? põhjendab kaupluse müügijuht Uno Kullamaa aastase tsükli vajalikkust.

Kui Espaki Tartu ja Pärnu kauplustes toimib progresseeruv soodustussüsteem, siis Tallinna inimesi meelitab Espaki IT-juhi Janno Puusepa hinnangul püsiv number. ?Kui hakkasime 10protsendist soodustust pakkuma, mitmekordistus klientide arv kiiresti,? märkis Puusepp. ?Progresseeruv süsteem pealinlasi ei köitnud.?

?Kliendikaart nii meelitab kui ka kinnistab ostjaskonda,? leidis ASi Esraven direktor Tarvo Kubja. Esravenile kuuluv Silikaadi Kaubahoov on tänaseks väljastanud üle 5000 eraisikutele mõeldud kliendikaardi.

ASi Angroo Ehitus tegevdirektor Sven Salben tõi firma kliendikaardi puudumise põhjuseks soovi teistest müüjatest erineda. ?Kaks aastat on meie reklaamlauseks olnud, et meie kolmes kaupluses saab tingida,? ütles Salben. ?Tingides saab rohkem kui viis protsenti hinnast alla.? Samas Salben aga ei välista, et Angroo Ehitus tulevikus kliendikaardi kasutusele võtab.

Ehitusmaailmas kehtiv eraisiku boonussüsteem näeb kvartalis 10 000?25 000kroonise ostu puhul ette ühe-, 25 001?50 000kroonise ostu puhul kahe-, 50 001?75 000kroonise ostu puhul kolme-, 75 001?100 000kroonise ostu puhul nelja- ja üle 100 001kroonise ostu puhul viieprotsendise ostupreemia.

Alates 1. juunist kehtib erapüsiklientidele boonussüsteem ka K-Raua Ace?i kaupluses. 20 000?40 000kroonise ostu puhul koguneb boonust 2 protsenti, 40 001?60 000kroonise ostu puhul 2,5 ning enam kui 60 000kroonise summa puhul 3 protsenti. K-Raua Ace?i turundusjuhi Külliki Vaini sõnul on boonusprotsent nn K-Raua raha, mis makstakse kliendile välja K-Raua kaupluses.

PEEP EHASALU
Ehitusmaailma püsiklient alates 2000. aasta kevadest

Olen muretsenud enamiku Tallinna ehitusmaterjalikaupluste kliendikaardi ja ostan sealt, kus parasjagu sooduspakkumisi on.

Oma maja juurdeehituse lõpuleviimiseks kasutasin Ehitusmaailma erakliendiprojekti, mis sisaldas tasuta hinnapakkumisi ja konsultatsioone. Projektijuht käis mul kodus ja vaatas ka seda, millise autoga majale ligi pääseb. Erakliendi projektiteenuse kasutamine hoidis aega, raha ja vaeva kokku. Projektijuht aktsepteeris ka seda, et ma osa detaile mujalt ostsin.

ARNET ARAKAS
Ehitusmarketi püsiklient alates 1999. aasta algusest

Lisaks Keila kaupluse heale asukohale Paldiski maantee ääres köidavad mind Ehitusmarketi juures lai kaubavalik ja sõbralik teenindus. Kui neil parasjagu mingit kaupa ei ole, üritavad nad selle võimalikult kiiresti hankida ja võtavad seejärel ise ühendust. Soovisin kord osta viit katuseakent, kuid kaupluses leidus neid ainult kolm. Kaks puuduvat akent toodi Tallinnast mulle tasuta koju.

Meeldivad ka Ehitusmarketi lahtiolekuajad, saan vajamineva kauba ka pühapäeval kätte.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:08
Otsi:

Ava täpsem otsing