Office 2000 või Office XP ? kumba kontoritarkvara valida?

Kaido Einama 07. juuni 2001, 00:00

Testiga püüdis instituut välja selgitada, kumb tarkvara on igapäevases kontorikasutuses parem ja kiirem. Eestis kasutatakse veel suhteliselt palju ka Office 97 kontoritarkvara, mis vanematel arvutitel töötab isegi aeglasemalt kui uuem Office 2000. Microsofti Office kontoripaketid sisaldavad populaarseid kontoriprogramme Excel, Word, Powerpoint, Outlook. Uue paketi väljatulekul on uuendatud ka kõigi nende programmide versioone.

Testi ajal katsetasid 22 osalejat Microsofti Office 2000 ja XP pakette, tehes tavalisi kontorioperatsioone. Mõõdeti sealjuures tööks kuluvat aega ja ülesannete täitmise lihtsust. Viimast hindasid kasutajad seitsmepunktisel skaalal.

Katsete tulemusena selgus, et Office XPga kulus tööülesande täitmiseks keskmiselt tunduvalt vähem aega kui Office 2000ga. Keskmine aeg XPga ühe tööülesande jaoks oli 20 minutit ja 6 sekundit, Office 2000ga aga 43 minutit ja 42 sekundit.

Ka kasutuslihtsuse poolest sai Office XP tunduvalt rohkem punkte. Seitsme punkti skaalal anti XPle keskmiselt 6,5 ja 2000le 3,93 punkti.

Office XP puhul võib kahtlusi tekitada märge, et see tarkvara on intuitiivsem. Tavaliselt on just need intuitiivsed omadused teinud vanemates Office tarkvarades seda, mida kasutaja pole soovinud ja nii tööaega suurendanud. Intuitiivsed omadused, mis ingliskeelses versioonis vaikimisi peale on pandud, on eestikeelseid dokumente toimetades tavakasutajale tülikad, kui ta enne seadeid pole muutnud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing