Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ain Kelus pääses ühest süüdistusest

07. juuni 2001, 15:20

Finantskuritegudega seostatud endise Maapanga juhatuse liikme Ain Keluse suhtes lõpetati kriminaalasi, mille kohaselt olevat võtnud Kelus Maapangale 30 miljoni kroonise kohustuse, raha selle eest vastu saamata.

Ain Keluse kaitsja, vandeadvokaat Aivar Pilv ütles, et tegu oli 15. veebruaril esitatud süüdistusega, kus Kelust süüdistati riisumises ametiseisundi kuritarvitamise kaudu suures ulatuses.

Uurija lõpetas kriminaalasja 3. juunil, pühapäeval.

Kelusele pandi süüks, nagu ta oleks sõlminud Maapanga juhatuse liikme ning finantsdivisjoni juhina ASiga Viru Rand deposiidilepingu 30 miljoni krooni hoiustamiseks Maapangas, võttes sellega pangale suure rahalise kohustuse. Kuna aga raha kanti kõigepealt off-shore firmale Stanley Ltd, siis sisuliselt pank kohustuse vastu raha ei saanud. 'Kuid lepingutes oli algusest peale sees, et Viru Rand kannab raha kõigepealt Stanley Ltd arvele,' põhjendas Pilv kriminaalasja lõpetamist.

Ain Kelus peab siiski kohtu ette astuma teise kriminaalasja raames, kus teda ning veel 3 Maapanga juhti süüdistatakse kahjulike tehingute tegemises.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing