Ametiühingud nõuavad kaheks aastaks pensionireformi peatamist

07. juuni 2001, 08:24

Eesti Ametiühingute Keskliit heidab valitsusele ette kiirustamist kolme sotsiaalkindlustuse seaduse vastuvõtmisel, millega tõuseb järgmisel aastal nii töötajate kui ka tööandjate maksukoormus, kirjutab Postimees.

Töötuskindlustus-, kogumispensioni- ning uuendatud ravikindlustusseaduse üheaegne jõustumine 2002. aasta 1. jaanuaril suurendab töötaja maksumäära 4% võrra, tõdesid Eesti Ametiühingute Keskliidu (EAKL) juhid eilsel kohtumisel ajakirjanikega.

?Samas ei ole kusagil näha sissetulekute suurenemist, rääkimata isegi kokkuleppest alampalga või maksuvaba tulu tõusu osas,? põhjendas EAKLi esimees Kadi Pärnits ametiühingute ettepanekuid. ?Tänane seis on selline, et väljaminekud ületavad varsti toimetulemiseks vajalikud sissetulekud.?

Ametiühingud ja tööandjad tegid ühisavalduse ka parlamendi komisjonidele, milles soovitasid pensioni- ja tööõnnetuskindlustuse rakendamise lükata 2003. aastasse, et hajutada maksukoormuse tõusu.

?Ametiühingud pole reformi vastu ja peavad vajalikuks, et töötajad ennast kindlustavad,? sõnas EAKLi sotsiaalsekretär Harri Taliga. ?Oluline on aga teada, mida ja millal makstud raha eest saab.?

Nii ei pea me õigeks näiteks patsientidelt lisaraha nõudmist seni, kuni pole edukalt lõpule viidud kas või tervishoiuasutuste reform, märkis Pärnits.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing