Hansapanga välislaenude juht: reiting lähiajal mõju ei avalda

Inno Tähismaa 08. juuni 2001, 10:19

Ettevõtete ja riikide riskiastet hindava agentuuri Moody`s eilne teade Hansapangale antava hinde tõstmise kohta veel lähiajal mingit mõju ei avalda, ütles Hansapangas välislaenude võtmise eest vastutav nn group treasurer Petteri Lappalainen.

Samas tunnistas Lappalainen, et uus reiting muudab soodsamaks edaspidised laenud, mida on kavas võtta sügisel. Suvel Hansapank laenu ei võta, kuna kavas on ära oodata, mis hinnaga hakkab oma võlakirju müüma Eesti riik.

Lappalaise teada tähendab hinde muutus ühtlasi seda, et Hansapank saab ettevõtetest parima reitingu Kesk- ja Ida-Euroopas.

Moody`s teeb uue hinnangu teatavaks paari kuu jooksul. Lappalainen ei osanud täpsustada, kui palju võib laen pangale odavamaks minna.

Lappalainen ütles, et uus hinne ei mõjuta varem võetud või juba kokku lepitud laenusid.

Möödunud aastal võttis Hansapank laenu 150 miljonit eurot ehk 2,3 miljardit krooni. Tänavu on pank võtnud 95 mln eurot ehk 1,5 miljardit krooni laenu.

Hansapanga viimase, Leedu hoiupanga ostmiseks ja kordategemiseks võetud 8aastase laenu intress on 6 kuu euribor (4,3%) pluss 1,5% ehk kokku 5,8%. Oma parimatele klientidele annab pank laenu välja hinnaga euribor pluss 2-3% ehk ligi 7%.

Hansapanga praegune reiting Moody`se järgi on Baa1, järgmine aste on paremuselt A3.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing