Korterite hinnaralli siirdub Tallinnast kaugemale

Ain Alvela 11. juuni 2001, 00:00

Kui Tallinnas on hinnatõus kõige aeglasem Lasnamäel, siis Kopli ja Pelgulinna korterite hinnatõus toimub ülikiiresti. Paneelmajade puhul pole maja välimusel hinnataseme kujunemisel sageli tähtsust, kui korter on remonditud, puumajadel on hea väljanägemine ostja silmis seevastu väga oluline.

Tartus, kus valdav osa tehingutest toimub Annelinnas ja Ropka linnaosas, on kinnisvarafirma Eravara turundusjuhi Erki Räni sõnul pidevalt likviidne 1- ja 2toaliste korterite turg, kuna väikseid kortereid ostetakse sageli hilisema väljaüürimise kavatsusega. ?Kui varem võis aprillis-mais saada kiiresti ja soodsalt 1?2toalise korteri, siis nüüd on nõudlus kogu aeg olemas ja ka üürihinnad lähevad üles,? iseloomustab Räni olukorda Tartu üürikorterite turul. ?Näiteks eelmisel nädalal pakuti Annelinnas ühetoalist hinnaga 1500 krooni kuus pluss kommunaalmaksed, ja rahvas seisis järjekorras. Annelinna kohta on see kõva hind?

Ka Paides tõusevad eelkõige 1?2toaliste mugavustega korterite hinnad, märgib Toivo Lilium Paide kinnisvarabüroost Viola. ?Põhjuseks see, et aasta algul tõusis Paides oluliselt vee ja keskkütte hind,? selgitab ta. ?Üritatakse suuri kortereid maha müüa, kuid ühetoalisi kortereid pakutakse vähe.?

Haapsalus on viimase paari aasta jooksul valitsenud korterihindade tõusutrend, kuid Läänemaal elavneb korteritega võidu ka kruntide ja eramajade turg. ?Nõval müüdi rannaäärne ühe hektari suurune maatükk Läänemaa kohta rekordhinnaga ? 50 kr/m² ? pool miljonit krooni,? räägib kohaliku kinnisvarabüroo Pulss juhataja Anti Kaljula. ?Üldiselt jäävad 0,3?0,6 hektari suuruste maatükkide hinnad siiski 20?35 kr/m² vahemikku.? Tema hinnangul peaks kohalikku eramuturgu oluliselt mõjutama kümne uuselamu turuletulek, mille ehitamine juba käib. ?Haapsalu kohta on kümme uuseramut vägev näitaja,? ütleb Kaljula.

Pärnus püstitavad hinnarekordeid kesklinnale lähedal asuvad 1- ja 2toalised korterid, kusjuures 5000 krooni maksmine remontimata korteri ruutmeetri eest on muutunud tavaliseks. Uue korteri ostmiseks tuleb maksta umbes 12 500 kr/m². Elamiskõlbliku eramu eest tuleb varasema 400 000?45 000 krooni asemel praegu maksta üle 0,5 miljoni krooni.

Käivitunud on mitmed arendusprojektid: Tallinna maantee ja Jannseni tänava ristmikul asuv Noorteväljak (bensiinijaam ja kaubanduskeskus), Dekora ehitusmaterjalide müügikeskuse valmimine Riia maanteel ja Port Arturi teise osa ehituse käivitumine. Kaubanduspindade rendihinnad on vahemikus 150?300 kr/m².

Järsult on suurenenud nõudlus 300?1000m² tootmis- ja laopindade järele, 20?30 kr/m² makstakse vanemate hoonete ning 50?80 kr/m² uute eest. Nõudlus büroopindade järele on madal ja hinnad jäävad vahemikku 80?140 kr/m².

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing