Tartu sadamateatri avamine nihkub septembri lõppu

11. juuni 2001, 08:06

Kuigi Vanemuine planeeris sadamateatri avada juba 7. septembril, nihkub lavastuse ?Orlando? esietendus ja teatrimaja avamine vastses black-box-saalis 22. septembrile, kirjutab Tartu Postimees.

Vanemuise teatri juht Jaak Viller kinnitas, et avamispäeva edasilükkumine on tingitud ?Orlando? näitlejatest, kes teevad ühtaegu kaasa mitmes lavastuses.

Teisalt sõltub avamine hoone sisustamise peale kuluvast ajast. ?Ehitaja annab maja meile üle 1. septembril, aga valgus- ja helitehnika paigaldamine pole nii lihtne, et krapp üles ja valmis,? tähendas Viller. ?See võtab aega.?

Heli- ja valgustehnika komplekteerimine pole teatrile kerge ülesanne: praegu on teater valmis ehitatavasse black-boxi paigutama poole miljoni krooni väärtuses heli- ja valgustehnikat, see pole aga Villeri sõnul piisav.

Tegelikkuses vajaks saal tehnikat miljoni krooni eest. Eesti kultuurkapital on teatrit toetanud, linn seda tänavu teha ei võta.

Praegu laiutavad jõe ääres vaid tulevase sadamateatri seinad, paari nädala pärast peaks ehitus lahti minema, lubas OÜ Laevatöö omanik Rein Kilk.

?Projekt, mille idee autor on Aivar Roosaar ning mille tehniliselt teostas projekteerimisbüroo Tari, on juba valmis,? ütles Kilk. ?Ehituskonkurss alles käib, kuid septembriks saab maja tehtud.?

Hoone rekonstrueerimine ja osa sisustusest läheb OÜ Laevatööle Rein Kilgi sõnul maksma alla 10 miljoni krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing