Sonera juht üllatas lahkumisega

Peeter Koppel 12. juuni 2001, 00:00

Helsingi börsil ei saada viimasel ajal ei üle ega ümber Sonerast.

Küll spekuleeritakse võlakoorma all vaevleva telekommunikatsioonioperaatori ühinemisele Rootsi Teliaga, küll lükatakse neid kuulujutte ümber. Spekulatsioonide tulemuseks on olnud aktsiahinna järsk hüplemine vastavalt sellele, kas peale jäävad ühinemisse uskujad või mitte.

Eile sai segadus Sonera ümber veelgi lisa kui ettevõtte tegevjuht Kaj-Erik Relander teatas eile hommikul koos asetegevjuhi Harri Holmeniga üllatuslikult oma tagasi astumisest.

Analüütikud nägid Relan-deri sammu taga võimalikku seost Sonera võimaliku Teliaga ühinemisega, tuues välja võimaluse, et Sonera tegevjuhi lahkumise tingis ühinemisläbirääkimiste jõudmine faasi, kus selgus, et viimasele pole uues ettevõttes kohta pakkuda.

Seda eelkõige seetõttu et nii Relander kui Holmen olevat Sonera ja Telia liitmisele vastu. Relander üritas spekulatsioone, nagu oleks tema lahkumine seotud Teliaga ühinemisega, eile küll ka ümber lükata, kuid turuosaliste enamuse arvaumust ei suutnud ta siiski muuta. Kaj-Erik Relander on mees, kelle juhtimise all Sonera üritas teostada ülimalt auahnet strateegiat pannes panused 3G mobiilside suurele tulevikule. See on andnud ettevõttele osaluse 3G mobiilsidelitsentsides Itaalias, Hispaanias, Saksamaal ja Norras, kuid toonud kaasa ka võlakoormuse paisumise 6 mld euroni. Viimane on aga esile kutsunud terava kriitika just Relanderi isiku suhtes.

Sonera aktsia sulgus eile 7,64 protsenti madalamal 9,91 euro tasemel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing