Soomes loomisel uus pangandus-kindlustuskontsern

Inno Tähismaa 13. juuni 2001, 10:58

Soomes sünnib uus pangandus-kindlustuskontsern, kuna ühinevad suurim kahjukindlustusfirma Pohjola ja suurim investeerimispank Conventum.

Pohjola omab Eestis 49% kahjukindlustusseltsist Seesam ja 96% Seesami elukindlustusseltsist.

Pohjola teatel lahkub uuest firmast senine Pohjola juht Matti Kavetvuo ja ühendettevõtet hakkab juhtima Conventumi juht Peter Fagernäs.

Firmad ühendatakse aktsiavahetuse teel. Pohjola tegi Conventumi aktsionäridel ettepaneku vahetada oma aktsiad Pohjola aktsiate vastu.

Uued ettevõtte peamised tegevussuunad on kahju (vara) kindlustus, investeerimispangandus, maaklertegevus ning müügi- ja teenindusvõrgu arendamine. Sünergia tekib kahe ettevõtte juhtimise ühendamisest ja kahjukindlustustoodete müügist läbi mõlema firma võrkude.

Pohjolal on üle miljoni erakliendi, umbes 80 000 ettevõttest klienti ja 200 suurklienti, mida teenindab 83 teeninduspunkti ja üleriigiline telefonimarketingiosakond kokku 2350 töötajaga.

Conventum saab omale tänu Pohjola müügivõrgule ja kliendibaasile hea müügikanali. Conventum tugevdab Pohjola investeerimisalaseid teadmisi, sealhulgas investeeringutes veel noteerimata tehnoloogiafirmadesse, ütles Pohjola uus juht Eero Heliövaara.

Conventumi osanikud saavad uuest ettevõttest 22,1%. Vahetuses saab 11,75 Conventumi aktsia eest ühe Pohjola B-seeria aktsia.

Pohjola suurimad osanikud pensionikindlustusselts Ilmarinen ja elukindlustusselts Suomi toetavad firmade ühinemist. Ligi 80% Conventum osanikest on samuti ühinemisega nõus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing